Środa, 24 lipca 2024 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy

KGW oraz stowarzyszenia i organizacje w Łódzkiem już mogą zgłaszać się do udziału w konkursie na „Najpiękniejszy wieniec Dożynkowy Województwa Łódzkiego”. Konkurs zostanie rozstrzygnięty podczas tegorocznego święta plonów, które odbędzie się 18 sierpnia w Spale.

Wieniec dożynkowy to wyraz wdzięczności za plony, które rodzi ziemia i symbol tradycji polskiego rolnictwa. Dlatego jest uwity z czterech podstawowych zbóż: żyta, pszenicy, jęczmienia i owsa, udekorowany kwiatami i owocami. Misternie wykonane konstrukcje od lat zachwycają uczestników i gości dożynek. Konkurs na najpiękniejszy wieniec jest już tradycją Dożynek Województwa Łódzkiego i tak też będzie w tym roku.  

 

Liczba uczestników jest ograniczona, bo w konkursie mogą wziąć udział 24 delegacje, a decyduje kolejność zgłoszeń. Wypełnione elektronicznie karty zgłoszeniowe (do pobrania na stronie lodzkie.pl) należy wysłać na adres wieniec@lodzkie.pl, a – podpisany - oryginał karty zgłoszeniowej należy przesłać do 1 sierpnia na adres:

 

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

 

Departament Promocji

 

Al. Piłsudskiego 8, 90-051 Łódź

 

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci pierwszego miejsca otrzymają 2.000 zł., drugiego – 1.700 zł, a trzeciego 1.400 zł. Przewidujemy także wyróżnienia w wysokości 800 zł.

Skomentuj [ 0 ]
18:45, 08.07.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieDoĹźynki 2024

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET