Środa, 24 lipca 2024 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Łódzkie inspiruje kulinarnie. Ogłaszamy konkurs dożynkowy dla kół gospodyń

„Mięsne specjały”, „Zupy z chałupy”, „Słodkie fantazje” i „Dziarskie jarskie” – to cztery kategorie konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich, który zostanie rozstrzygnięty podczas tegorocznych Dożynek Województwa Łódzkiego w Spale. Czekamy na zgłoszenia, a na zwycięskie koła czekają atrakcyjne nagrody – główna to 6 tysięcy złotych!

Ogłaszamy najsmaczniejszy konkurs tegorocznych dożynek wojewódzkich, czyli konkurs na dania i wypieki przygotowane w oparciu o tradycyjne i regionalne receptury. Mogą w nim wziąć udział wszystkie KGW z Łódzkiego, które będą obecne podczas tegorocznego wojewódzkiego święta plonów. Ideą konkursu jest propagowanie kuchni regionalnej.

Panie z KGW będą rywalizować w czterech kategoriach „smakowych”. Pierwsza to „Mięsne specjały”, w której oceniane będą wytrawne dania i potrawy przygotowane na bazie mięsa.

 

Druga kategoria to „Zupy z chałupy”, gdzie czekamy na propozycje zup i polewek ugotowanych w oparciu o przepisy babć, z domieszką współczesności i tradycji danej gminy czy powiatu.

 

Trzecia kategoria jest dla łasuchów. To „Słodkie fantazje”, czyli oceniane będą desery i wypieki, także inspirowane naszym regionem, jego tradycjami i produktami.

 

Ostatnia kategoria – „Dziarskie jarskie” – to oferta dla wegetarian, a gospodynie będą mogły pochwalić się zarówno potrawami wytrawnymi, jak i słodkimi.

Na koła, które swoimi daniami podbiją serca i podniebienia komisji konkursowej, czekają atrakcyjne nagrody.  W każdej kategorii nagrodzimy trzy pierwsze miejsca.

 

Za pierwsze jest 6 tys. zł (brutto), za drugie – 4 tys. zł, a za trzecie – 2 tys. zł. Będą również po trzy wyróżnienia w wysokości 1.000 zł każde.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 18 sierpnia, podczas dożynek w Spale, gdzie oprócz jury, potraw będą mogli skosztować uczestnicy święta plonów.

 

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: https://bit.ly/KonkurskulinarnydlaKGW

 

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu mija 31 lipca 2024 roku. W konkursie - łącznie we wszystkich czterech kategoriach - może uczestniczyć maksymalnie 100 KGW.

Skomentuj [ 0 ]
09:10, 10.07.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook


DoĹźynki 2024

Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET