Środa, 24 lipca 2024 r., imieniny Kingi, Krystyny, Antoniego

Pogotowie Reporterskie

Podsumowanie akcji policji

(fot. KPP Łask)

Wczoraj łascy policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość”. Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Podczas działań, funkcjonariusze skontrolowali blisko 330 kierujących. Wśród wszystkich skontrolowanych, policjanci zatrzymali jednego kierującego, który miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Wczoraj (09.07.2024 r.) od wczesnych godzin porannych policjanci łaskiej Jednostki Policji prowadzili akcję pod kryptonimem „Trzeźwość”. Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości kierujących na terenie całego powiatu.

 

Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. Mundurowi w trakcie trwania akcji skontrolowani blisko 330 kierowców.

 

Niestety wśród wszystkich skontrolowanych znalazł się jeden, który prowadził swoje audi mając w organizmie 2 promile alkoholu. 39-letni mieszkaniec Łasku stracił już prawo jazdy, a za jazdę pod wpływem alkoholu może mu grozić nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Łasku oraz Komisariatu Policji w Widawie przeprowadzili ponad 7100 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Mundurowi w tym samym okresie czasu zatrzymali łącznie 53 nietrzeźwych, którzy kierowali różnymi pojazdami po drogach naszego powiatu. 

 

W dalszym ciągu APELUJEMY do kierujących o rozsądek i wyobraźnię! Prosimy by po spożyciu alkoholu nie siadać za kierownicę – włączmy myślenie przed, a nie po tym jak dojdzie do nieszczęścia.

 

 

sierżant sztabowy Bartłomiej Kozłowski 

Skomentuj [ 3 ]
11:25, 10.07.2024 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

329 do 1 @ 11:59, 10.07.2024r. IP: *

Rozumiem, że państwo policjanci każdorazowo i każdemu z 229 kierujących zatrzymanych na drodze do kontroli podali faktyczną podstawę prawną swego działania?

Gg @ 23:18, 11.07.2024r. IP: *

@329 do 1 zatrzymałeś sie w rozwoju chyba z 5 lat temu i piszesz takie brednie. Nie musi być żadnej podstawy faktycznej do badania trzeźwości kierujacych

Do Gg @ 23:57, 11.07.2024r. IP: *

Po co zabierasz głos w sprawie, o której nie masz pojęcia?

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

DoĹźynki 2024


Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET