Buczek. Wigilia "Przedsiębiorcy dla samotnych"
Tradycją stały się już wigilie środowiskowe organizowane w gminie Buczek. Również w bieżącym roku dla osób starszych i samotnych z inicjatywy wójta Bronisława Węglewskiego, a przy wsparciu organizacyjnym Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowano spotkanie mieszkańców z całej gminy przy stole wigilijnym.
W br. wigilia odbyła się 14 grudnia w pięknie odnowionym, odrestaurowanym Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Buczku. Uroczystość wigilijna odbyła się w odświętnie udekorowanej sali, gdzie przyjęto ponad 120 uczestników.
Środki finansowe i rzeczowe na zorganizowanie wigilii udało się wygospodarować częściowo od sponsorów.
W nastrój wieczerzy i radosnego oczekiwania na narodzenie Pana wprowadziła zebranych orkiestra dęta Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Buczku pod batutą Adama Kobalczyka przepiękną kolędą „Wśród nocnej ciszy”.
W uroczystości wzięli udział m.in.: Senator Marcin Karpiński, Poseł na Sejm RP Jolanta Zięba Gzik, Wojewoda Łódzki Dorota Ryl, Wiceprezes Prezydium Zarządu Wojewódzkiego OSP RP w Łodzi i Prezes Zarządu Powiatu OSP dh. Wojciech Pokora, Starosta Łaski Piotr Wołosz, Członek Zarządu Powiatu Łaskiego Teresa Wesołowska, Komendant Powiatowy PSP w Łasku Starszy Brygadier Jacek Witkowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łasku Podinspektor Marcin Kucner, proboszcz parafii Buczek ks. Rafał Mazurkiewicz oraz ks. kanonik Paweł Sudowski.
Nie zabrakło też radnych, przedstawicieli wszystkich jednostek OSP, którzy przywieźli samotne osoby z poszczególnych miejscowości gminy Buczek. W wigilii wzięli też udział przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z całej gminy wraz z prezesami i z komendantem gminnym dh. Włodzimierzem Czechem.
Życzenia świąteczno – noworoczne dla wszystkich obecnych złożyli zaproszeni goście i wójt Bronisław Węglewski. W trakcie brzmienia kolęd łamano się opłatkiem i składano życzenia.
Nad organizacyjną stroną wigilii, pieczę sprawowała z ramienia GOKiS Jolanta Nietupska i Anita Węglewska oraz szefowa GOPS Monika Nowak z pracownikami.
Kolacja wigilijna była szczególnie uroczysta, świąteczna z zachowaniem tradycyjnego postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Brodni przygotowywały najwspanialsze wytwory wigilijnej sztuki kulinarnej. Tradycyjne, postne potrawy, pięknie przyrządzone i podane przez druhów jednostki i Panie z KGW w pięknych strojach wzbudzały zachwyt uczestników wigilii smakiem i wyglądem. Potrawy przygotowywane przez Panie smakowały wyśmienicie wszystkim gościom wieczerzy wigilijnej.
Wspólne świętowanie w atmosferze radosnego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, sprzyja integracji lokalnej społeczności, bliższemu poznaniu, wysłuchaniu radości i trosk dnia codziennego znajomych i sąsiadów, a także wspólnym śpiewaniu kolęd.
W atmosferę zbliżających się Świąt wprowadziły także lokalne zespoły artystyczne działające przy GOKiS: orkiestra dęta pod dyrekcją Adama Kobalczyka, zespół „Bogoria” z kierownikiem artystycznym Zbigniewem Mierzwińskim, a także znakomita wokalistka Paulina Makulska w towarzystwie akompaniamentu w aranżacji małżonka Michała. Ciepło przyjęte były też występy dzieci: Mai Walczak oraz sióstr Magdaleny, Aleksandry i Ewy Koszyk.
W repertuarze wszystkich zespołów wokalnych i instrumentalnych oraz solistów mogliśmy usłyszeć najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, te bardziej i mniej znane.
Wszyscy uczestnicy wigilii zostali obdarowani przez wójta i kierownika GOPS paczkami, które podobnie jak produkty na stół wigilijny można było zakupić dzięki sponsorom i darczyńcom, wśród których znaleźli się: Bogdan Tarczewski, Szczepan Pawlicki, Marcin Filipczak, Gospodarstwo Wielobranżowe Bronisława i Dominika Węglewskich, Pieczarkarnia Profungo, Firma „Dado” Łukasza Stawskiego, Firma „BIOEKO” z Brodni, Ind-Agro Adama Chromika z Czestkowa A, Elektroinstal S.C Czestków B, Wspólne świętowanie przeciągnęło się do późnych godzin wieczornych, a na koniec wójt gminy Bronisław Węglewski dziękując gościom za obecność, artystom za wspaniałą prezentację słowno-muzyczną, a Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Brodni za wyśmienite posiłki już zaprosił wszystkich na wigilię za rok.
- Skomentuj [ 2 ]
- 10:40, 18.12.2024 r.
Wasze komentarze
Mała @ 08:52, 20.12.2024r. IP: *.*.253.84
To wszystko pięknie ale samotnych osób jest znacznie więcej niż mogło wziąć udział w wydarzeniu.
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Nabór wniosków na dotacje PFRON
- Zaginiony Mariusz Kozioł
- KAS rozbiła magazyn kontrabandy i zabezpieczyła papierosy warte prawie 1,8 mln zł
- Łask. Odeszli do wieczności
- Tymczasowy zakaz kąpieli w kąpielisku miejskim - rzeka Grabia Łask
- Szczęśliwy finał poszukiwań mężczyzny w kryzysie emocjonalnym
- Łask. Na Przylesiu powstaje nowoczesny żłobek gminny
- Łask. Odeszli do wieczności
- Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży – Łask
- Jednego dnia dwóch kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Sprzedam betoniarkę sprawna
- Cisy krzewy
- KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694972047
- Kupię wojskowe medale,ordery,odznaki,odznaczenia
- Malowanie
- STODOLA
- Remont garażu
- CISY KRZEWY
- Sprzedam Opel Meriva
- Do wynajecia
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- nie rozumiemy twojego lewackiego bełkotu, od pięciuset lat pielgrzymi idą na Jasną Górę, a ty
- że ciężko to pojąć, ale tegoroczne dożynki w Buczku to była impreza wojewódzka, czyli inna r
- Drogi Janie każdy ma prawo do swojej opinii i swojej oceny. Większość osób może stwierdzić ż
- Ja tylko tak, dla porządku, przypomnę że tegoroczne dożynki w Buczku to była impreza wojewódzk
- Do Xxxx Nikt nie mówi żeby młodzież się nie spotykała ale nie oznacza to że trzeba jeździć
- Żwir Trans? Niech ktoś wreszcie weźmie się za tych syfiarzy. Ciągle jeżdżą z odkrytymi wanna
- A w czym niby postawa jest niewłaściwa? W tym, że dzięki temu wykonaniu droga nie będzie się t
- Świętowanie udane,brakowało tylko Świątek Bo to ona truskawką lubi jeść pierogi Buczek sto
- Podsumujowujac imprezy w powiecie.. nr 1 impreza w Ostrowie - wyjątkowo udana, uśmiechy od ucha do
- Janie idą daj im spokój. To chwila dla nich i chyba twoja postawa jest niewłaściwa
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej