Dzielnicowy bliżej nas
Każdy dzielnicowy opracowuje plan priorytetowy nad realizacją, którego pracuje przez pół roku. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez „policjanta pierwszego kontaktu” oraz zwiększyć skuteczność jego współdziałania z mieszkańcami.
Zasadniczym celem takiego planu priorytetowego jest poprawa bezpieczeństwa w środowisku lokalnym poprzez rozwiązanie konkretnego problemu uciążliwego dla mieszkańców. Warto zatem poznać plan priorytetowy swojego dzielnicowego.
W powiecie łaskim służbę pełni siedmiu dzielnicowych - pięciu w Komendzie Powiatowej Policji w Łasku oraz dwóch w Komisariacie Policji w Widawie. Głównym zadaniem dzielnicowego jest bezpośredni kontakt z mieszkańcami, pomoc w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów oraz zapewnienie poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania.
Każdy dzielnicowy opracowuje plan priorytetowy. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie. W ramach planu priorytetowego dzielnicowy przez pół roku pracuje nad rozwiązaniem konkretnego problemu, który występujące w jego rejonie służbowym, a jest uciążliwy dla mieszkańców. Po upływie sześciu miesięcy kończy realizację planu, o ile osiągnie zakładane cele lub kontynuuje do czasu ich zrealizowania. Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji, debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń.
Oto zadania priorytetowe jakie realizują dzielnicowi w poszczególnych rejonach służbowych na terenie powiatu łaskiego w pierwszym półroczu 2025 roku:
KPP w Łasku - rejon numer I – mł. asp. Mariusz Majak – spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem oraz żebractwo w Łasku w okolicy ławek usytuowanych przy ulicy 1 Maja 1, 3 i 5.
KPP w Łasku - rejon numer II – asp. szt. Bartosz Felcenloben (w zastępstwie) – wałęsające się bezpańskie psy a także psy posiadające opiekę, jednak puszczanych luzem przez ich właścicieli w Łasku w rejonie ulicy Lubelskiej oraz Leśników Polskich.
KPP w Łasku - rejon numer III - asp. szt. Bartosz Felcenloben – wałęsające się bezpańskie psy a także psy posiadające opiekę, jednak puszczanych luzem przez ich właścicieli w miejscowościach Wiewiórczyn, Anielin, Wydrzyn.
KPP w Łasku - rejon numer IV – mł. asp. Marcin Lewski - spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz zaśmiecanie w rejonie sklepu spożywczego w miejscowości Gucin.
KPP w Łasku – rejon numer VII – sierż. Dawid Dudkiewicz - spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz zakłócanie porządku publicznego w Łasku przy ulicy Batorego w rejonie marketu ,,DINO’’.
KP w Widawie – rejon numer V – st. sierż. Bartosz Piekarek - wałęsające się bezpańskie psy a także psy posiadające opiekę, jednak puszczane luzem przez ich właścicieli w miejscowościach Rososza, Siedlce, Osiny.
KP w Widawie – rejon numer VI – sierż. szt. Przemysław Uchroński – nieprawidłowe parkowanie w Widawie przy ulicy Rynek Kościuszki przy posesjach oznaczonych numerem 23, 21, 20, 2 oraz przy ulicy Wieluńskiej 1.
Zachęcamy również do korzystania z aplikacji „Moja Komenda”, w której w prosty sposób można uzyskać informacje o najbliższej jednostce Policji oraz znaleźć numer telefonu do swojego dzielnicowego.
Dla urządzeń systemu Android – POBIERZ
Dla urządzeń systemu iOS - POBIERZ
młodszy aspirant Bartłomiej Kozłowski
- Skomentuj [ 0 ]
- 08:55, 14.01.2025 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Zapraszamy do sklepów PSS Społem w Łasku
- Łask. Odeszli do wieczności
- Łask. Rewitalizacja kamienic przy ul. Warszawskiej 2 i 2a – podpisano umowę
- Łask. Odeszli do wieczności
- Uwaga! Zmiana cen wody i ścieków
- Łopatki zyskały Ogród Zmysłów i nowe możliwości rozwoju
- Łask. Awanse na stopień nauczyciela mianowanego
- Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację i przejęli 30 kilogramów narkotyków
- Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego
- Buczek. 50 lat minęło
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Zaginął młody kotek
- Mieszkanie do wynajęcia
- Petsitter poszukiwany
- Do wynajecia
- Dziaki budowlane
- Pożondki
- Oprawa muzyczna - skrzypce na ślub i inne okazje
- Garaż do wynajęcia
- Sprzedam ogródek działkowy
- Sprzątanie
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- A to kłamało, kłamie i będzie kłamać.
- Rozważę propozycje Pani Roma, natomiast Panu Olek zalecam wizytę u lekarza choć rozumiem, że mo
- Ja też Celinka jestem obolała.Kłopoty zdrowotne nie pozwalają mi należycie przygotować się do
- Celina kiedy przyjdziesz mi umyć okna na święta? Podobno jesteś wrażliwy na sprawy mieszkańcó
- Kolejny raz powtórzę moje pytanie. Dlaczego tylko jedna grupa społeczna w Łasku jest uprzewilejo
- Na szczęści nie ucierpiał nikt z pieszych. Na zdjęciu widać, ze zdarzenie mogło stanowić dla
- Gratulację dla nauczycieli osiągających awanse. Wyrazy uznania!!!
- Wreszcie uczciwa diagnoza, a nie bełkot i pieprzenie o prędkości.
- Przemkowi Urbanowi to ty możesz buty wiązać tresowany piesku Wołosza.
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej

