Na majówkę do Rogowa
To jedno z najpiękniejszych miejsc w Łódzkiem – szczególnie o tej porze roku. Arboretum w Rogowie, bo o nim mowa, zachwyca kolorami i zapachami.
A najlepiej dostać się do niego Łódzką Koleją Aglomeracyjną, która ma specjalną ofertę dla wszystkich miłośników przyrody.
Arboretum SGGW w Rogowie jest w czołówce najbardziej magicznych atrakcji Województwa Łódzkiego. Kolekcja krzewów i drzew zgromadzonych w tym rozległym parku leśnym należy do najcenniejszych w Europie. Górują nad nim zasadzone 100 lat temu, ponad 30-metrowe daglezje zielone – najwyższe drzewa w okolicy Rogowa. Arboretum słynie też ze skalnego alpinarium czy kwitnących w maju różaneczników
i azalii. Po sąsiedzku można zwiedzać również Muzeum Lasu i Drewna, które prezentuje m.in. bogaty zbiór szyszek z całego świata oraz kolekcję owadów polskich i tropikalnych.
Do Arboretum w Rogowie najwygodniej dojechać pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, kursującymi na trasie Łódź – Warszawa. W weekendy można skorzystać z szybkiego połączenia ŁKA Sprinter – podróż ze stolicy województwa do Rogowa zajmuje wtedy nieco ponad 20 minut. Warto również pamiętać, że do Rogowa można przyjechać Kolejową Komunikacją Autobusową. Bezpłatne kursy linii ŁA8 łączą Rawę Mazowiecką przez Jeżów i Głuchów z dworcem kolejowym w Rogowie.
Ale to nie wszystko. Łódzka Kolej Aglomeracyjna i Arboretum SGGW przygotowały specjalną ofertę dla pasażerów. Każdy podróżny, który przyjedzie do Rogowa pociągiem ŁKA, otrzyma zniżkę na wejściówkę do Arboretum i Muzeum Lasu i Drewna. Wystarczy okazać przy kasie ważny danego dnia bilet na pociąg. Szczegóły na stronie lka.lodzkie.pl.
Województwo Łódzkie i Łódzka Kolej Aglomeracyjna są też partnerami „Majówki w Arboretum”, czyli rodzinnego pikniku na łonie natury. Już w najbliższą niedzielę 25 maja w bajkowej scenerii kwitnących krzewów uczestnicy będą mogli bliżej poznać fascynujący świat roślin. W programie m.in. spektakl teatralny, warsztaty ceramiczne, z produkcji kiszonek i ekologiczne, gra terenowa oraz spacer po ogrodzie z przewodnikiem. Swoje stoisko będzie miała też Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Szczegółowy plan pikniku można znaleźć na stronie arboretum.sggw.edu.pl.
Będąc w okolicy, koniecznie trzeba wybrać się też na wycieczkę Rogowską Koleją Wąskotorową. Najbliższe kursy zaplanowano na niedzielę 25 maja. W tym roku pociągi kursują między Rogowem a Jeżowem. Podróżni mogą skorzystać ze specjalnej oferty i kupić wspólny bilet na przejazdy pociągami ŁKA i Kolei Wąskotorowej. Dodatkowe informacje na stronie lka.lodzkie.pl.
- Skomentuj [ 0 ]
- 12:20, 22.05.2025 r.
Wasze komentarze
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Najpiękniejsze wieńce Dożynek Województwa Łódzkiego w Buczku
- Nabór wniosków na dotacje PFRON
- Zaginiony Mariusz Kozioł
- Łask. Odeszli do wieczności
- Tymczasowy zakaz kąpieli w kąpielisku miejskim - rzeka Grabia Łask
- River walking - spacer korytem rzeki Grabi
- Łask. Na Przylesiu powstaje nowoczesny żłobek gminny
- Wykaz nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży – Łask
- Szczęśliwy finał poszukiwań mężczyzny w kryzysie emocjonalnym
- Amelka Ostrowska żegna się z Łaskovią
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Cisy krzewy
- KUPIĘ STARE DREWNIANE ŚMIGŁO OD SAMOLOTU TELEFON 694972047
- Kupię wojskowe medale,ordery,odznaki,odznaczenia
- Malowanie
- STODOLA
- Remont garażu
- CISY KRZEWY
- Sprzedam Opel Meriva
- Do wynajecia
- Spszontanie
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- Ale Ty masz zrytą psyche , jak jesteś nierobem PiS , to wszystko jest źle , tylko zobacz że najl
- Motłoch żongluje PO i PiSem ale tanie atrakcje dla tłuszczy pozostają takie same. Tak jak wysoki
- Coraz więcej osób ma niż emocjonalny.Polit
yka dzieląca społeczeństwo powoduje,że wrażliw - Brawo Przemek .
- Super, że akcja zakończyła się szczęśliwie! Brawo Policja! Brawo Straż!
- Kasa, misiu, kasa...
- Wina Tuska
- I proszę, są pieniądze dla sportowców a nie jak za PiS, kiedy to Bortniczuk z Mejzo i Kuleszo d
- Złota mrówka 😂
- Prawda jest taka że przez trzy dni siedział u kolegi i pił. Policja kilkakrotnie tam była to uci
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej