Czwartek, 21 sierpnia 2025 r., imieniny Joanny, Kazimiery, Wiktorii

Pogotowie Reporterskie

Modernizacja Orlika na Przylesiu– prace nabierają tempa

(fot. UM Łask)

Na osiedlu Przylesie trwa modernizacja Orlika, którą realizuje Firma Usługowo-Handlowa MARTOM Mariusz Rubajczyk, Zdunka Mariusz Rubajczyk. Prace nabierają tempa – na boisku do piłki nożnej pojawiła się już nowa nawierzchnia, a kolejne etapy są w toku.

Projekt obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni i części wyposażenia sportowego wraz z elementami ogrodzenia, ale także rozbudowę całej przestrzeni rekreacyjnej. Przy kompleksie powstanie sprawnościowy plac zabaw ze zjazdem szynowym i bezpieczną poliuretanową nawierzchnią. Będą tu stoły do gier, w tym popularne piłkarzyki, oraz wiele innych urządzeń sprzyjających aktywności i zabawie.

 

Dla opiekunów przewidziano wygodną strefę z ławkami, leżakami miejskimi, stojakami rowerowymi i koszami na śmieci. Teren zyska nowe nasadzenia drzew i krzewów, a istniejący starodrzew zostanie zachowany, by całość harmonijnie wpisała się w otoczenie.

 

Zakończenie prac zaplanowano na październik 2025 roku. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln zł, z czego 760 800 zł Gmina Łask pozyskała w ramach Programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje Boisko – ORLIK 2012”.

 

To jednak nie koniec planów! Samorząd zamierza utworzyć także integracyjny plac zabaw, dostosowany do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. O środki na jego realizację Gmina będzie się ubiegać przy wsparciu Lokalnej Grupy Działania „Dolina rzeki Grabi”.

 

Równolegle rozwijana jest także infrastruktura w innych częściach miasta. Gmina Łask podpisała niedawno umowę na budowę nowego – już trzeciego Orlika, który powstanie przy ul. Narutowicza, obok Szkoły Podstawowej nr 1. W przyszłym roku modernizacji doczeka się również Orlik w Kolumnie.

 

Źródło: UM Łask 

 

Skomentuj [ 1 ]
11:15, 20.08.2025 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Olek @ 12:02, 20.08.2025r. IP: *.*.144.25

Brawo Gmina, tak trzymać.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2025 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET