Środa, 23 czerwca 2021 r., imieniny Wandy, Zenona, Prospera

Pogotowie Reporterskie

Aktualności

Sędziejowice. Apel o oszczędzanie wody

 

Zapowiada się gorący weekend i okres upałów. W naszej gminie nieodzownie łączy się to z kłopotami z wodą, dlatego prosimy o niepodlewanie ogródków przydomowych, upraw rolnych, trawników czy jakichkolwiek terenów zielonych. Apel dotyczy również napełniania basenów i mycia samochodów.

Skomentuj [ 2 ]
15:25, 18.06.2021 r.


Pożar składowiska odpadów w Woli Łaskiej (video)

 

We wtorkowe popołudnie w Woli Łaskiej wybuchł groźny pożar składowiska odpadów. Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnych z całego regionu. O szczegółach opowiedział mł. bryg. Sławomir Wągrowski.

Skomentuj [ 5 ]
13:20, 18.06.2021 r.


Podpisanie umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021 (zdjęcia i video)

W Starostowie Powiatowym trwa uroczystość podpisania 22 umów w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021. Jako pierwsza została podpisana umowa w sprawie przebudowy ul. Lubelskiej w Łasku. 

Skomentuj [ 7 ]
12:20, 18.06.2021 r.


32 BLT. Wizyta amerykańskiego attachè lotniczego

 

W poniedziałek, 14 czerwca br. w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego wizytę złożył akredytowany w Polsce amerykański attachè lotniczy - podpułkownik Gary L. Bishop. Podczas wizyty, przyjmujący znamienitego gościa - dowódca 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak, omówił zadania i strukturę Skrzydła.

Skomentuj [ 0 ]
12:15, 18.06.2021 r.


Ponad 50 milionów złotych dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Zarząd województwa łódzkiego przyjął uchwałę dotyczącą dofinansowania zakupu trzech pociągów z napędem hybrydowym dla ŁKA. Na zakup trzech hybrydowych, czyli spalinowo-elektrycznych, pociągów dla ŁKA zarząd województwa łódzkiego przekazał 51,61 mln zł. To dofinansowanie projektu „Budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ETAP IV” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Całkowita wartość projektu to 74,52 mln zł.

Skomentuj [ 1 ]
11:35, 18.06.2021 r.


Reprezentacja województwa łódzkiego młodziczek w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży!

Dziewczęta wczorajszym treningiem w Hala Powiatowa w Łasku zakończyły trzydniowe zgrupowanie przygotowujące reprezentację do udziału w turnieju. "Na własnych śmieciach" rywalizowało będzie aż 5 łaskowianek: Martyna Bulzacka (kapitan reprezentacji), Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała i Roksana Wojtasik. Obok nich dziewczęta z Łodzi (ŁKS Siatkówka Żeńska i Volley 34), Tomaszowa Mazowieckiego, Tuszyna i Konstantynowa Łódzkiego.

Skomentuj [ 0 ]
10:10, 18.06.2021 r.


Pieniądze na budowę dróg

 

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński i marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber jutro (piątek, 18 czerwca) o godz. 10 wezmą udział w uroczystym otwarciu drogi w miejscowości Chociw w gminie Widawa. Marszałek przekaże też informację o podziale pieniędzy z budżetu województwa łódzkiego na drogi dojazdowe do pól w tym roku.

Skomentuj [ 0 ]
09:20, 18.06.2021 r.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

 

Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, których nadrzędnym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa tej grupie. Niemniej jednak policjanci będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Skomentuj [ 0 ]
08:05, 18.06.2021 r.

Wydział Komunikacji i Transportu wznawia obsługę interesantów bez uprzednich zapisów

 

Wydział Komunikacji i Transportu w Łasku informuje, że od dnia 22.06.2021 r. (wtorek), wznawia obsługę interesantów bez uprzednich zapisów. Po wejściu należy pobrać numerek do odpowiedniego stanowiska.

Skomentuj [ 0 ]
19:15, 17.06.2021 r.

III Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

16 czerwca br. już po raz trzeci obchodzimy Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Z okazji tego wydarzenia 16 krajów europejskich zjednoczonych w Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (EUCPN), w tym Polska, rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcanie do właściwego zabezpieczenia naszego dobytku, mieszkania czy domu.

Skomentuj [ 0 ]
18:20, 17.06.2021 r.

Łask. Ostatnie prace na pl. Szarych Szeregów (zdjęcia)

 

Dobiegają końca ostatnie prace na pl. Szarych Szeregów. W ostatnich dniach czerwca zobaczymy efekt wartej 4,3 mln zł metamorfozy jaką przejdzie centrum Kolumny. Na placu pojawiły się już pierwsze nasadzenia, ławki, kosze i poidełko. Położono także ostatnie warstwy asfaltu.

Skomentuj [ 5 ]
17:35, 17.06.2021 r.

Łask. Szczepimy się! – są wolne terminy

Do niedawna szczepionki przeciw COVID-19 były towarem niezwykle pożądanym. Wiele osób stało za nimi w długich kolejkach, a nawet jechało setki kilometrów, tylko po to, aby jak najszybciej się zaszczepić. Obecnie trzecia fala pandemii ustępuje. Dziennie notowanych jest ok. 300 nowych przypadków zachorowań.  I choć ciągle niepokoi dość duża liczba zgonów, to można zaobserwować społeczne rozluźnienie. Znaleźliśmy się w momencie, gdy mamy więcej zabezpieczonych dawek szczepionki niż na nią chętnych.

Skomentuj [ 2 ]
16:25, 17.06.2021 r.

Podsumowanie sezonu ligowego MULKS Łask 

D

la trenerów najważniejsze są kolejne etapy szkolenia, nauka prawidłowych postaw i zachowań na boisku, wszystko układane, tworzone w taki sposób, by finalnie za kilka lat młody adept piłki nożnej mógł wejść w dorosłą piłkę z pełną wiedzą oraz umiejętnościami, które pozwolą spełnić marzenie wielu młodych chłopców - marzenie o zastaniu piłkarzem. 

Skomentuj [ 1 ]
15:10, 17.06.2021 r.

ZUS. Zakończyły się waloryzacje kont ubezpieczonych

 

Po czerwcowej waloryzacji stany kont ubezpieczonych, zawierające składki na ubezpieczenie emerytalne, wzrosły o 5,41 proc. Kapitał na kontach zwiększył się łącznie o niemal 164 mld zł . Co roku 1 czerwca ZUS rozpoczyna waloryzację środków zgromadzonych na kontach i subkontach ubezpieczonych, w tym waloryzację kapitału początkowego. Środki rosną wtedy o określony procent.

Skomentuj [ 0 ]
14:25, 17.06.2021 r.

Budżet Obywatelski „ŁÓDZKIE NA PLUS” – projekty zadań do wyboru

 

Poznaliśmy ostateczną listę projektów zadań, na które będzie można zagłosować w Budżecie Obywatelskim „ŁÓDZKIE NA PLUS”. Do podziału jest 8 milionów złotych! Za kilka dni zaczynamy głosowanie. Wykaz projektów zadań, spośród których wybierzemy najciekawsze, zatwierdził Zarząd Województwa Łódzkiego. Wyznaczył również punkty do głosowania.

Skomentuj [ 0 ]
13:30, 17.06.2021 r.

Zobacz, gdzie planowane są przerwy w dostawie prądu

 

Rejon Energetyczny Sieradz informuje swoich odbiorców o planowych przerwach w dostawie energii elektrycznej dla miejscowości zasilanych z niżej wymienionych stacji transformatorowych:

Skomentuj [ 0 ]
12:30, 17.06.2021 r.

Komunikat Urzędu Miejskiego w Łasku w sprawie pożaru odpadów w Woli Łaskiej

W związku z trwającym pożarem odpadów w Woli Łaskiej przypominamy, że w dniu 30.07.2020 r. z inicjatywy Burmistrza Łasku zostało zorganizowane spotkanie mające na celu pokazanie kompetencji oraz omówienie skuteczności procedur kontrolnych związanych z gromadzeniem i przetwarzaniem odpadów przez TWK-ZAG sp. z o.o. oraz wskazanie organów administracji publicznej, które taką działalność firm kontrolują.

Skomentuj [ 8 ]
15:05, 16.06.2021 r.

ZUS. Już ponad 7 mln osób ma swój profil na PUE

 

Ponad 7 mln osób założyło profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. PUE to narzędzie, które ułatwia dostęp do szeregu usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Portal PUE ZUS skierowany jest do osób ubezpieczonych (na przykład pracowników, zleceniobiorców), płatników składek (na przykład: pracodawców, osób, które prowadzą działalność pozarolniczą), świadczeniobiorców (na przykład emerytów i rencistów) oraz lekarzy.

Skomentuj [ 0 ]
18:20, 16.06.2021 r.

Sędziejowice. Dotacje na sport

Do 2 lipca można składać wnioski o dotację na zadania z zakresu popularyzacji sportu. Wójt Gminy Sędziejowice wydał zarządzenie, dzięki któremu kluby sportowe z terenu gminy mogą pozyskać wsparcie finansowe. Wójt Gminy Sędziejowice ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu gminy Sędziejowice na realizację zadań z zakresu popularyzacji sportu i rekreacji wśród mieszkańców gminy dla klubów sportowych działających na terenie gminy Sędziejowice w 2021 roku,

Skomentuj [ 0 ]
17:20, 16.06.2021 r.

Buczek. Zaproszenie na Pokaz iluzji

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Buczku zaprasza na widowisko pełne magii i iluzji! Swój magiczny show zaprezentuje półfinalista „MAM TALENT” Damian Spętany. Zapraszamy na godzinę 17.00: 4 lipca – na salę Gminnego Ośrodka Kultury, a 18 lipca – również na 17.00 do Szkoły Podstawowej w Czestkowie.

Skomentuj [ 7 ]
14:10, 16.06.2021 r.

Sędziejowice. Drugie spotkanie w sprawie Placu Różanego

Drugie spotkanie konsultacyjne w sprawie zagospodarowania Placu Różanego w Marzeninie odbędzie się we wtorek 22 czerwca. Zapraszamy mieszkańców do siedziby OSP Marzenin na godz. 17:30. Podczas pierwszego spotkania mieszkańcy przekazali swoje pomysły Justynie Lis z Kivi Architektura, która opracowuje koncepcję zagospodarowania placu. Na drugim spotkaniu projektantka przedstawi swoje pomysły wypracowane dzięki tym uwagom i wysłucha opinii mieszkańców przed wykonaniem ostatecznej wersji koncepcji.

Skomentuj [ 0 ]
13:20, 16.06.2021 r.

Podzielmy się bezcennym lekiem

Co dziesiąty pacjent w szpitalu potrzebuje transfuzji krwi. Tymczasem banki krwi odczuwają dramatyczny jej brak. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi apeluje o jej oddawanie. - Lato jest specyficznym okresem, w którym honorowi krwiodawcy wyjeżdżają na wypoczynek - mówi Edyta Wcisło, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. - Jest to również czas wypadków i dar życia jest potrzebny w dużej ilości.

Skomentuj [ 1 ]
12:05, 16.06.2021 r.

Łask. XXXII sesja miejska (zdjęcia i video)

 

Punktualnie o godz. 10 rozpoczęła się sesja miejska. Dziś radni mają wiele punktów w programie obrad. Bed dyskutować m.in. nad finansami gminnymi oraz udzieleniem absolutorium burmistrzowi. 

Skomentuj [ 3 ]
10:05, 16.06.2021 r.

Łask. Nasze Sprawy – Kiermasz Róż (video)

 

Królowa kwiatów w niedzielę zdominowała łaski Rynek. Podczas Kiermaszu Róż, stoiska z krzewami i sadzonkami wzbudzały ogromne zainteresowanie mieszkańców Łasku oraz gości. Zobaczcie, jak to wyglądało. Zapraszamy na „Nasze Sprawy”. 

Skomentuj [ 0 ]
08:20, 16.06.2021 r.

Wodzierady. XXVIII sesja Rady Gminy

 

Przewodniczący Rady Gminy Wodzierady informuję, że w dniu 29 czerwca 2021 roku o godz. 900 w sali nr 9 Urzędu Gminy Wodzierady odbędzie się XXVIII sesja Rady Gminy Wodzierady. Proponowany porządek obrad:

Skomentuj [ 0 ]
17:15, 15.06.2021 r.

Sędziejowice. Przerwa w dostawie wody - Brzeski, Sobiepany

W miejscowościach Brzeski i Sobiepany w czwartek 17 czerwca nastąpi przerwa w dostawie wody. Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Sędziejowicach informuje mieszkańców miejscowości Brzeski oraz Sobiepany, że w związku z planowanym włączeniem nowo budowanego odcinka wodociągu w miejscowości Brzeski na odcinku drogi powiatowej Sędziejowice - Brzeski do ostrego zakrętu w prawo drogi gminnej w miejscowości Sobiepany w dniu 17.06.2021

Skomentuj [ 0 ]
16:25, 15.06.2021 r.

Pożar śmieci w Woli Łaskiej (zdjęcia i video) AKTUALIZACJA

 

Jak poinformowali nas Czytelnicy, w Woli Łaskiej w sortowni śmieci TWK-ZAG Sp. z o.o. wybuchł pożar. Z ogniem walczy kilka zastępów straży pożarnej i chemicy z Łodzi. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, palą się odpady medyczne. 

Skomentuj [ 41 ]
15:43, 15.06.2021 r.

32 BLT. F16 z 32 BLT na ćwiczeniach Dragon - 21 i Raróg - 21

 

Samoloty 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego uczestniczyły w ćwiczeniach Dragona-21, które jest organizowane przez Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Równolegle z Dragonem, 32 BLT wykonywała zadania w ramach ćwiczenia Raróg-21. Piloci 32 BLT wykonali misje o charakterze renegade, przeprowadziły zadania ofensywnego i defensywnego zwalczania potencjału powietrznego,

Skomentuj [ 6 ]
14:45, 15.06.2021 r.

Wolno publikować zdjęcia aut z tablicą

 

Upowszechnianie zdjęcia samochodu z widocznym numerem rejestracyjnym nie narusza zasad RODO ani dóbr osobistych – uznał sąd. Nie można bowiem w łatwy sposób zidentyfikować właściciela. To kolejny wyrok, w którym sąd uznaje, że numer rejestracyjny pojazdu nie stanowi danych osobowych, a tym samym w ogóle nie podlega pod RODO.

Skomentuj [ 0 ]
15:20, 15.06.2021 r.

Sędziejowice. Gmina na mapach Apple

 

Amerykański gigant branży elektronicznej rozszerza swoje mapy o teren Polski. Dziś w gminie Sędziejowice pojawił się specjalny pojazd wykonujący dokumentację fotograficzną. Zdjęcia posłużą do tworzenia przestrzennych modeli dla internetowych map dla iPhonów i komputerów firmy Apple.

Skomentuj [ 3 ]
13:40, 15.06.2021 r.

Łask. Elektroniczne rozkłady jazdy na przystankach ZKM

 

Pasażerowie autobusów Zakładu Komunikacji Miejskiej w Łasku mogą z daleko zobaczyć kiedy przyjedzie autobus konkretnej linii i dokąd zmierza. To dzięki elektronicznym rozkładom jazdy. Takie są m.in. na pl. 11 Listopada i przy szpitalu na ul. Warszawskiej. Elektroniczne tablice to kolejne unowocześnienie po wprowadzeniu aplikacji kiedyprzyjedzie.pl oraz moBilet.

Skomentuj [ 7 ]
12:35, 15.06.2021 r.

Repertuar Kinoino

 

Zapraszamy do wizyty w naszym łaskim kinie, które znajduje się w ŁDK. Kinoino prezentuje repertuar na najbliższy tydzień. Kasa czynna godzinę przed pierwszym seansem, tel. 507801870. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie:

Skomentuj [ 0 ]
11:35, 15.06.2021 r.

Konsultacje Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji

 

W poniedziałek, 14 czerwca, odbyło się kolejne spotkanie Zespołu do spraw transformacji obszarów górniczych województwa łódzkiego pod przewodnictwem Grzegorza Schreibera, marszałka województwa łódzkiego. Tematem posiedzenia był uchwalony niedawno projekt Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego. Dokument został również zaprezentowany organizacjom pozarządowym.

Skomentuj [ 0 ]
10:30, 15.06.2021 r.

Wypadek na S8 koło węzła Zduńską Wola Wschód

Wypadek na S8 na węźle Zduńska Wola Wschód w Marzeninie w gminie Sędziejowice. Auto uderzyło w bariery, Droga do Łodzi zablokowana. Do wypadku na S8 doszło przed godz. 9 we wtorek, 15 czerwca na 192 km, koło węzła Zduńska Wola Wschód, już na terenie powiatu łaskiego. Jak relacjonuje straż pożarna, samochód osobowy uderzył w bariery ochronne. Dwie osoby są pod opieką pogotowia, ale przytomne, z ogólnymi obrażeniami.

Skomentuj [ 2 ]
10:53, 15.06.2021 r.

System Serwisowej Linii Kablowej sprawdził się w trudnym terenie

Blisko rok Serwisowa Linia Kablowa pełniła rolę awaryjnej sieci energetycznej PGE Dystrybucja na terenie Łasku, zasilając tutejszą oczyszczalnię ścieków. 8 czerwca nastąpił jej demontaż i przywrócenie standardowej pracy linii kablowej 15 kV Łask 2- Przemyśl. W lipcu ubiegłego roku uszkodzeniu uległ kabel SN na linii 15 kV Łask 2  - Przemysł, zasilający oczyszczalnię ścieków w Łasku.

Skomentuj [ 0 ]
09:20, 15.06.2021 r.

Archiwum aktualności

Kalendarium

Spis firm

Komunikacja
PKS
PKP
Taxi
Autobusy prywatne
ZKM
Usługi
Warsztaty samochodowe
Aranżacje wnętrz
Sport i rekreacja
Medycyna
Apteki
Handel
Hurtownie
Sklepy przemysłowe
Kwiaciarnie
Edukacja
Przedszkola
Szkoły Podstawowe
Gimnazja
Szkoły Średnie
Nauka jazdy
Stowarzyszenia
Rozrywka
Łaski Dom Kultury
Wypoczynek
Kluby sportowe
Biblioteki
Pozostałe
Potrzebne telefony
Dzielnicowi
Radni
Msze święte
Gdzie zjeść
Komputery
Usługi informatyczne

Najnowsze wideo

XXXII sesja miejska- pożar śmieci w Woli Łaskiej

XXXII sesja miejska- pożar śmieci w Woli Łaskiej

XXXII sesja Rady Miejskiej w Łasku cz.2

XXXII sesja Rady Miejskiej w Łasku cz.2

XXXII sesja Rady Miejskiej w Łasku cz.4

XXXII sesja Rady Miejskiej w Łasku cz.4

Podpisanie umów na drogi

Podpisanie umów na drogi

Pożar w sortowni śmieci cz. 2

Pożar w sortowni śmieci cz. 2

Pożar w sortowni śmieci cz.1

Pożar w sortowni śmieci cz.1

XXXIX Sesja Rady Powiatu Łaskiego (3)

XXXIX Sesja Rady Powiatu Łaskiego (3)

XXXIX Sesja Rady Powiatu Łaskiego (2)

XXXIX Sesja Rady Powiatu Łaskiego (2)

XXXIX Sesja Rady Powiatu Łaskiego (1)

XXXIX Sesja Rady Powiatu Łaskiego (1)

Łaskie ulice zimą

Łaskie ulice zimą

Zima w Łasku

Zima w Łasku

Wypadek na Batorego

Wypadek na Batorego

Zima i utrudnienia w ruchu

Zima i utrudnienia w ruchu

Łask. Strajk Kobiet.  26 października 2020

Łask. Strajk Kobiet. 26 października 2020

Łask. Strajk Kobiet. 25 października 2020

Łask. Strajk Kobiet. 25 października 2020

Kolizja na paskach

Kolizja na paskach

Ciasteczkowe słodkosci w Ptysiu

Ciasteczkowe słodkosci w Ptysiu

Wypadek na skrzyżowaniu Polnej i Południowej

Wypadek na skrzyżowaniu Polnej i Południowej

Makabryczne odkrycie w Gorczynie

Makabryczne odkrycie w Gorczynie

Połamane drzewa w Czestkowie F

Połamane drzewa w Czestkowie F

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET