Wtorek, 27 lutego 2024 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Pogotowie Reporterskie

Aktualności

Rozmawiali o zdrowiu, geriatrii i rodzinach

 

Jak wygląda sytuacja zdrowotna w województwie łódzkim dwa lata po pandemii? Ile mamy w regionie rodzin zastępczych? Czy dużo dzieci czeka na adopcję? Jak wygląda opieka w Domach Pomocy Społecznej? Między innymi na te pytania odpowiadano dzisiaj podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Wziął w nim udział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego oraz wicemarszałkowie: Piotr Adamczyk i Zbigniew Ziemba.

Skomentuj [ 0 ]
17:00, 23.02.2024 r.


Kolumnada - zimowy spacer po Kolumnie "Trzema ulicami"

 

Zapraszamy na wydarzenie w ramach kolejnej Kolumnady! Niedziela 25 lutego 2024 r. o 11:00 widzimy się na Leśnym Skwerze w Kolumnie przy stacji PKP.  Będzie historycznie, przyrodniczo i urbexowo. Porozmawiamy o dawnych pensjonatach, założeniach idei miasta -ogrodu, powspominamy i pokomentujemy. 

Skomentuj [ 13 ]
15:30, 23.02.2024 r.


Rozmowa z Gabrielem Szkudlarkiem - refleksje i wspomnienia (video)

 

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmowy z ustępującym burmistrzem Łasku – Gabrielem Szkudlarkiem. Rozmowa będzie pełna wspomnień z jego wieloletniej działalności samorządowej.

Skomentuj [ 21 ]
14:00, 23.02.2024 r.


Potrącenie pieszej na pasach

 

Łascy policjanci pracowali wczoraj na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na ulicy Objazdowej w Łasku. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 18-latki. Kobieta trafiła do szpitala. Apelujemy do kierowców o ostrożną i bezpieczna jazdę a do pieszych o noszenie elementów odblaskowych!

Skomentuj [ 6 ]
12:30, 23.02.2024 r.


ZUS. Od marca wyższe emerytury i renty

 

Od 1 marca nastąpi kolejna waloryzacja emerytur i rent. Jest przeprowadzana z urzędu – nie trzeba składać żadnego wniosku. Świadczenia wzrosną teraz o 12,12 proc. W ZUS waloryzacji podlegają świadczenia długoterminowe, czyli m.in. emerytury, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty rodzinne i socjalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne. 

Skomentuj [ 0 ]
11:25, 23.02.2024 r.

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Łasku

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łasku w nawiązaniu do aktualnej sytuacji epizootycznej w kraju pod względem wysoce zjadliwej grypy ptaków: 15 ognisk HPAI u drobiu, 2 ogniska HPAI u ptaków w niewoli oraz 8 ognisk u ptaków dzikich przypomina o stanie zagrożenia epizootycznego HPAI i prosi o zgłaszanie padłych dzikich ptaków oraz upadków ptaków W niewoli, ograniczenie kontaktu drobiu

Skomentuj [ 0 ]
10:25, 23.02.2024 r.

Nawóz pod uprawy od łaskiego MPWiK

Rolniku koszty produkcji rosną? Mamy dla Ciebie propozycję  gdyż posiadamy cenny dla Twojej gleby osad ściekowy, który dostarczy wielu cennych mikroelementów aby poprawić plony. Dlaczego osady są tak cenne? Osady zawierają w sobie znaczne ilości azotu, fosforu, materii organicznej  (ta z czasem zamienia się w dobroczynną próchnicę glebową – zwiększa pojemność wodną gleby, podnosi odporność na erozję) i wnoszą wiele mikroskładników.  

Skomentuj [ 7 ]
09:45, 23.02.2024 r.

Widawa. Konsultacje z mieszkańcami w sprawie przebudowy drogi

W Gminnym Ośrodku Kultury w Widawie odbyły się na mój wniosek konsultacje z mieszkańcami Widawy i okolic dotyczące przebudowy drogi wojewódzkiej 481 na odcinku Widawa - Burzenin. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele dyrekcji Wojewódzkiego Zarządu Dróg w Łodzi. Omawiany był projekt techniczny, a w szczególności propozycja budowy ronda na skrzyżowaniu ulic : Wieluńskiej, Burzyńskiej, Świerczowskiej oraz Buźniczej. 

Skomentuj [ 1 ]
08:30, 23.02.2024 r.

Siatkarki z SP nr 5 w Łasku z brązowym medalem

Szkoła Podstawowa nr 5 w Łasku z brązowym medalem finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej! Wielkie brawa dla całej drużyny i opiekującej się zespołem Pani Joanny Młynarczyk. Dziewczęta w wielkim finale uplasowały się jedynie za reprezentacjami SP nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim i SP nr 34 w Łodzi, czyli od lat wiodących szkół podstawowych w naszym województwie jeśli chodzi o siatkówkę, w których na co dzień działają klasy sportowe w ramach programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Skomentuj [ 1 ]
19:00, 22.02.2024 r.

Sędziejowice. Program pilotażowy "Programowanie - Nasz Drugi Język"

Jakieś pół rok temu jeden z naszych młodych mieszkańców Łukasz Banach podesłał mi informację o programie pilotażowym „Programowanie = Nasz Drugi Język”, który był przeprowadzony w trzech gminach: Chełmie, Sycowie oraz Zduńskiej Woli. Projekt polegał na nauczania programowania w klasach 4-6.

Skomentuj [ 0 ]
18:15, 22.02.2024 r.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Od 21 lat obchodzimy w Polsce Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, przypadający 22 lutego. Co roku w tym czasie Ministerstwo Sprawiedliwości koordynuje obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem (19-23 lutego). To wyjątkowa okazja do zwrócenia uwagi na potrzeby i prawa ofiar przestępstw oraz propagowania środków ochrony i wsparcia dla nich.

Skomentuj [ 0 ]
17:00, 22.02.2024 r.

Zobacz, gdzie zabraknie prądu

 

Rejon Energetyczny Sieradz informuje  swoich odbiorców o planowych przerwach w dostawie energii elektrycznej dla  miejscowości zasilanych z niżej wymienionych stacji transformatorowych:

Skomentuj [ 0 ]
16:15, 22.02.2024 r.

Psy służbowe łódzkiej KAS, Furia i Ares, pomogły wykryć wyroby tytoniowe i narkotyki

 

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili kontrole w dwóch sortowniach przesyłek w woj. łódzkim. Zabezpieczyli 192 kg tytoniu do palenia, 167 paczek papierosów bez polskiej akcyzy i prawie 58 g narkotyków. Rynkowa wartość zarekwirowanych wyrobów tytoniowych to niemal 160 tys. zł.

Skomentuj [ 0 ]
15:00, 22.02.2024 r.

Budowanie infrastruktury kanalizacyjnej w Polsce - perspektywa społeczna i prawna

Przyłączanie nieruchomości do wybudowanych sieci kanalizacyjnych to prawny obowiązek właścicieli nieruchomości. Wszyscy oczekujemy budowy infrastruktury kanalizacyjnej, a jak już powstanie nie wszyscy z różnych powodów się potem do niej przyłączamy. Jednym z powodów jest brak środków finansowych wśród najmniej zamożnych mieszkańców na budowę przyłączy na działkach prywatnych. W tej sprawie interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich do Ministerstwa Infrastruktury. Jak rozwiązać ten problem, który ma miejsce również w naszej Gminie?

Skomentuj [ 8 ]
13:42, 22.02.2024 r.

Widawa. Program "Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością"

 

Gmina Widawa realizuje resortowy Program Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej ze środków Funduszu Solidarnościowego „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024.

Skomentuj [ 0 ]
12:25, 22.02.2024 r.

Łódzka KAS udaremniła transport kontrabandy

 

Podczas patrolu łódzkich Bałut, funkcjonariusze celno-skarbowi zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena.  Kierowcą auta okazał się 45-letni mieszkaniec Łodzi. W trakcie kontroli samochodu funkcjonariusze znaleźli 324 tys. nielegalnych papierosów, zapakowanych w kartony do pizzy. 

Skomentuj [ 0 ]
11:14, 22.02.2024 r.

Przejażdżka przez wspomnienia

„Och, takim jeździłam! Pamiętasz? Takiego mieliśmy! - można było usłyszeć wczoraj w Galerii pod Korabiem podczas otwarcia wystawy modeli kolekcjonerskich „Samochody z okresu PRL i lat 90. XX w. w miniaturze”. Kolekcja Bartosza Janickiego przywołała wspomnienia przybyłych gości. Wernisaż był okazją do rozmów na temat pierwszych samochodów, którymi jeżdżono oraz przygód związanych z ówczesną motoryzacją.

Skomentuj [ 0 ]
10:30, 22.02.2024 r.

LGD. Relacja z Walnego Zebrania Członków

W dniu 15 lutego 2024 r. w Kolumna Park Hotel***, odbyło się Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Działania „Dolina rzeki Grabi”, które otworzyła prezes zarządu – Anna Doliwa. Podczas Walnego Zebrania podjęto uchwały dotyczące m.in. zatwierdzenia: sprawozdania finansowego za rok obrotowy od dnia 1 stycznia 2023 roku do dnia 31 grudnia 2023 roku, sprawozdania z działalności Komisji Rewizyjnej i Zarządu oraz udzielono absolutorium ustępującym członkom Zarządu LGD „Dolina rzeki Grabi”.

Skomentuj [ 5 ]
09:15, 22.02.2024 r.

ZUS. Cudzoziemców ubezpieczonych w łódzkim ZUS nieco mniej niż w ub. roku

 

Liczba cudzoziemców pracujących legalnie i podlegających ubezpieczeniom społecznym w Polsce to niemal 1 mln 125 tys. osób. W województwie łódzkim, na koniec stycznia br. odnotowaliśmy niemal 69,7 tys. cudzoziemców ubezpieczonych  w ZUS, czyli o ponad 800 osób mniej, niż w tym samym czasie w ubiegłym roku. 

Skomentuj [ 0 ]
08:32, 22.02.2024 r.

Zaginął Maksymilian Boguszewski 

 

W dniu 21 lutego rano 17-latek wyszedł z domu do szkoły lecz do niej nie dotarł. Do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Mieszkaniec Ksawerowa może znajdować się na terenie Łodzi. Mężczyzna ma 180 cm wzrostu, niebieskie oczy i jest bardzo szczupłej budowy ciała. Ponadto ma długie, blond włosy i charakterystyczną bliznę po operacji między nosem, a górną wargą.

Skomentuj [ 0 ]
07:31, 22.02.2024 r.

Zmiany w refundacji wyrobów medycznych - z czego skorzystają chorzy

Biustonosze i gorsety dla amazonek, aparaty mierzące skuteczność leczenia przeciwzakrzepowego, rajstopy uciskowe dla chorych z zakrzepicą, wkładki ortopedyczne na zamówienie dla diabetyków to niektóre z wyrobów medycznych, które od stycznia refunduje NFZ. Zmieniono także limity refundacyjne wielu wyrobów, tak, aby pacjenci, którzy z nich korzystają, mogli otrzymać przedmioty dobrej jakości. 

Skomentuj [ 1 ]
18:22, 21.02.2024 r.

Protest rolników z powiatu łaskiego odbył się bez zdarzeń

 

We wtorek, 20 lutego 2024 roku łascy policjanci zabezpieczali prewencyjnie protest rolników z powiatu łaskiego do których dołączyli także myśliwi. Demonstracja przebiegła spokojnie, nie odnotowaliśmy żadnych naruszeń prawa.

Skomentuj [ 11 ]
17:15, 21.02.2024 r.

Łask. Medal "Zasłużony dla miasta Łask" dla Burmistrza Gabriela Szkudlarka

 

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łasku w dniu 21 lutego poświęcona była uhonorowaniu Burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka Medalem „Zasłużony dla miasta Łask”. Burmistrz zrezygnował z pełnienia obowiązków po 17 latach pracy w łaskim samorządzie.

Skomentuj [ 38 ]
16:04, 21.02.2024 r.

Czworo kandydatów chce zostać burmistrzem Łasku

 

Pewne jest, że do wyborów nie przystąpi Gabriel Szkudlarek. Nasze Miasto jako pierwsze poinformowało o złożonej przez burmistrza Gabriela Szkudlarka rezygnacji z sprawowania tej funkcji. Powodem miały być względy prywatne.

Skomentuj [ 39 ]
15:26, 21.02.2024 r.

Łask. Repertuar Kinoino

 

Klara Muu przybywa do Łasku żeby rozwiązać tajemniczą zagadkę! Premiery:  "ZAGADKA KLARY MUU" - Albert Einswein – błyskotliwy, choć nieco chciwy prosiak wizjoner – prezentuje na pokładzie nowoczesnego pociągu cudowny wynalazek. Gdy ginie jego prototyp, dzięki któremu rośliny mogą wyrosnąć w najbardziej niesprzyjających warunkach, podejrzenie pada na któregoś z pasażerów.

Skomentuj [ 0 ]
14:48, 21.02.2024 r.

Wolny etat w Urzędzie Skarbowym

 

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi prowadzi nabór na stanowisko:  "Referent w Referacie Obsługi Bezpośredniej i Wsparcia w Urzędzie Skarbowym w Łasku". Termin składania ofert: 26.02.2024.

Skomentuj [ 0 ]
13:30, 21.02.2024 r.

Poszukiwany złodziej

 

Łaska policja poszukuje mężczyzny, który dopuścił się kradzieży w jednej z drogerii. Łupem padły 4 elektryczne maszynki do golenia o łącznej wartości ponad 820 złotych. Całą sytuacje zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu. Publikujemy wizerunek osoby z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy.

Skomentuj [ 0 ]
12:32, 21.02.2024 r.

Strażackie podsumowanie tygodnia

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łasku przekazuje informację o zdarzeniach na terenie powiatu łaskiego:

Skomentuj [ 0 ]
11:22, 21.02.2024 r.

Prezentacja historyczna i zwiedzanie kościoła św. Ducha w Łasku

 

W sobotę 2 marca 2024 r. o godzinie 11:00 zapraszamy na prezentację historyczną oraz zwiedzanie kościoła św. Ducha w Łasku. Zbiórka przed wejściem do kościoła. Godzina rozpoczęcia może ulec zmianie.

Skomentuj [ 2 ]
10:52, 21.02.2024 r.

Sędziejowice. Pogłębienie rowów na odcinkach dróg gminnych

 

Na prośbę naszych mieszkańców GJUK w Sędziejowicach od poniedziałku wykonał (wykonuje) pogłębianie rowów na dwóch odcinkach dróg gminnych, tj:
Grabica - Nowe Kozuby 250 mb;
Kustrzyce - 650 mb.

Skomentuj [ 0 ]
10:00, 21.02.2024 r.

Archiwum aktualności

Kalendarium

Spis firm

Komunikacja
PKS
PKP
Taxi
Autobusy prywatne
ZKM
Usługi
Warsztaty samochodowe
Aranżacje wnętrz
Sport i rekreacja
Medycyna
Apteki
Handel
Hurtownie
Sklepy przemysłowe
Kwiaciarnie
Edukacja
Przedszkola
Szkoły Podstawowe
Gimnazja
Szkoły Średnie
Nauka jazdy
Stowarzyszenia
Rozrywka
Łaski Dom Kultury
Wypoczynek
Kluby sportowe
Biblioteki
Pozostałe
Potrzebne telefony
Dzielnicowi
Radni
Msze święte
Gdzie zjeść
Komputery
Usługi informatyczne

Najnowsze wideo

O ulicy Kilińskiego

O ulicy Kilińskiego

LXXII sesja Rady Powiatu Łaskiego

LXXII sesja Rady Powiatu Łaskiego

O podwyżkach dla strażaków

O podwyżkach dla strażaków

O bezpłatnych przejazdach dla seniorów

O bezpłatnych przejazdach dla seniorów

LXV (65) sesja Rady Miejskiej cz.2

LXV (65) sesja Rady Miejskiej cz.2

Wypowiedź Prezesa MPWiK na temat podwyżek cen wody i ścieków

Wypowiedź Prezesa MPWiK na temat podwyżek cen wody i ścieków

LXV (65) sesja Rady Miejskiej

LXV (65) sesja Rady Miejskiej

Oddanie do użytku nowej Izby Przyjęć

Oddanie do użytku nowej Izby Przyjęć

Łódzkie na plus

Łódzkie na plus

XXIII Święto Truskawki w Buczku dzień 2, cz.2

XXIII Święto Truskawki w Buczku dzień 2, cz.2

XXIII Święto Truskawki w Buczku  dzień 2 cz.1

XXIII Święto Truskawki w Buczku dzień 2 cz.1

XXIII Święto Truskawki w Buczku cz.4

XXIII Święto Truskawki w Buczku cz.4

XXIII Święto Truskawki w Buczku cz. 2

XXIII Święto Truskawki w Buczku cz. 2

XXIII Święto Truskawki w Buczku cz.3

XXIII Święto Truskawki w Buczku cz.3

XXIII Święto Truskawki w Buczku cz. 1

XXIII Święto Truskawki w Buczku cz. 1

IV Pociąg do Kolumny cz.2

IV Pociąg do Kolumny cz.2

IV Pociąg do Kolumny cz.1

IV Pociąg do Kolumny cz.1

Łódzkie na plus

Łódzkie na plus

Uroczystość otwarcia sali w Okupie

Uroczystość otwarcia sali w Okupie

Pożar na 9 Maja

Pożar na 9 Maja
Reklama
Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarze


Pogoda

FacebookNajnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET