Piątek, 26 lutego 2021 r., imieniny Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Pogotowie Reporterskie

Aktualności

Zobacz, gdzie planowane są przerwy w dostawie prądu

 

Rejon Energetyczny Sieradz informuje swoich odbiorców o planowych przerwach w dostawie energii elektrycznej dla miejscowości zasilanych z niżej wymienionych stacji transformatorowych: 04.02.2021r. godz. 8-15 Drzewociny, Ślądkowice, Zimne Wody (stacja 3-1239), Poprężniki (stacja 3-0621), Wola Buczkowska (stacja 3-0580), Zduńska Wola (stacja 3-1950) al. Tadeusza Kościuszki od nr 2 do 11

Skomentuj [ 0 ]
19:35, 25.02.2021 r.


Wodzierady. Akcja krwiodawstwa zorganizowana przez HDK PCK OSP Kwiatkowice

 

W dniu 21 lutego ( niedziela) 2021 roku w OSP Kwiatkowice odbyła się pierwsza zbiórka krwi w 2021 roku. Frekwencja krwiodawców była bardzo wysoka, chętnych było 26 osób z czego 22 oddały krew ( łącznie 9,9 litrów krwi). Bardzo dziękujemy wszystkim krwiodawcom oraz RCKiK w Zduńskiej Woli. Kolejna akcja oddania krwi odbędzie się 18 kwietnia 2021 roku na którą zapraszamy.

Skomentuj [ 0 ]
18:40, 25.02.2021 r.


Policjantka z wizytą u pierwszoklasistów

 

Policjantka z Łasku odwiedziła pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 5 w Łasku. Dzieci miały możliwość nie tylko zapoznania z pracą funkcjonariuszy, ale także dowiedziały się, jak być bezpiecznym w ruchu drogowym, jak się zachować podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu czy na terenie szkoły. Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej odbyło się 23 lutego 2021 roku z zachowaniem reżimu sanitarnego i  zostało zrealizowane w ramach prowadzonych przez policjantów działań profilaktycznych, ukierunkowanych na edukowanie dzieci w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Skomentuj [ 0 ]
17:35, 25.02.2021 r.


Widawa. Budowa i przebudowa sieci  wodociągowej w miejscowościach Widawa i Chociw

Operacja typu „Gospodarka wodno-ściekowa” pn. „Budowa i przebudowa sieci  wodociągowej w miejscowościach Widawa i Chociw oraz wymiana zbiornika na wodę w  miejscowości Brzyków” mająca na celu poprawę warunków życia mieszkańców  współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie  inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów  małej infrastruktury, w tym inwestycji w energie odnawialną i oszczędzanie energii”  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.   

Skomentuj [ 0 ]
16:25, 25.02.2021 r.


ZUS: Emerycie/Rencisto jeśli dorabiałeś do świadczenia, rozlicz się z tego w ZUS-ie do 1 marca

 

Dorabiałeś w ubiegłym roku do emerytury lub renty? Pamiętaj, aby poinformować Zakład Ubezpieczeń Społecznych o dodatkowych przychodach. Emeryci i renciści, którzy w 2020 r. pracowali zawodowo, powinni do 1 marca br. powiadomić ZUS o osiągniętych w ubiegłym roku przychodach oraz o wybranym przez siebie systemie rozliczeniowym – miesięcznym lub rocznym - w zależności od tego, co jest korzystniejsze dla świadczeniobiorcy.

Skomentuj [ 0 ]
15:15, 25.02.2021 r.


Tych osób szuka policja w Łasku

 

Policja i prokuratura w Łasku poszukują sprawców czynów karalnych. Według ustaleń organów ścigania to sprawcy wielu różnych przestępstw. Za niektórymi wystawione są listy gończe. Opublikowane zostały ich dane oraz wizerunki. Osoby, których wizerunki zostały upublicznione są sprawcami bardzo różnych przestępstw. Wśród nich są m.in. poszukiwani za to, że nie płacą alimentów. Nie brakuje też sprawców ciężkich przestępstw takich, jak rozboje, udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Skomentuj [ 0 ]
09:25, 25.02.2021 r.


Konkurs plastyczny dla dzieci "Rysunek przyrody"

 

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Dzikiej Przyrody (3 marca) Biblioteka Publiczna im. Jana Łaskiego Młodszego w Łasku (Filia dla dzieci) przygotowała konkurs plastyczny pt. "Rysunek przyrody". Na Wasze prace czekamy do marca. Do wygrania wspaniałe nagrody.  

Skomentuj [ 0 ]
14:35, 25.02.2021 r.


Seniorzy na zajęciach z kijkami

 

Wczoraj, przy pięknej pogodzie, w wyśmienitych humorach, że udało się słuchaczom UTW wreszcie spotkać w tak licznej grupie, rozpoczęliśmy zajęcia Nordic Walking. Oczywiście wszystko odbyło się tak jak nas nauczyła nasza wspaniała instruktorka Bogusia Filipowska ( przynajmniej się staraliśmy). Była więc rozgrzewka, ćwiczenia w środku marszu i oczywiście na zakończenie…

Skomentuj [ 0 ]
13:40, 25.02.2021 r.

ZUS: Uwaga na fałszywe maile

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami. Niektórzy z klientów w ostatnich dniach otrzymali maile z informacją m.in. o niedopłacie składek i konieczności uregulowania w ciągu 24 h. ZUS przypomina, że drogą mailową nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach składkowych. Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu:

Skomentuj [ 0 ]
12:35, 25.02.2021 r.

Konkurs " Wiejski Serowar z Łódzkiego"

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie " Wiejski Serowar z Łódzkiego". Do konkursu mogą przystąpić rolnicy/producenci, którzy prowadzą rolniczy handel detaliczny lub działalność marginalną w zakresie produkcji serów. Rozpoczęliśmy nabór uczestników/ liczba miejsc ograniczona. Konkurs polega na wykonaniu sera podpuszczkowego w kategorii– ser świeży z własnych składników. Laureaci konkursu zostaną uhonorowani nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez

Skomentuj [ 0 ]
11:35, 25.02.2021 r.

W 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego po raz kolejny odbyła się akcja krwiodawstwa

 

Wśród chętnych znaleźli się nie tylko pracownicy resortu obrony narodowej i żołnierze zawodowi, ale także rezerwiści którzy są w trakcie ćwiczeń. Dzięki licznej grupie krwiodawców udało się zebrać ponad 15 litrów krwi. To pierwsza w tym roku zbiórka zorganizowana w Bazie przez personel z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi, ale na pewno nie ostatnia.

Skomentuj [ 0 ]
10:15, 25.02.2021 r.

Trendy aranżacyjne 2021 roku

Wystrój wnętrz może diametralnie zmienić każde mieszkanie. Dekoracja powinna wpasowywać przede wszystkim w nasze upodobania, ale i panujące trendy. W mediach społecznościowych trendseterzy przedstawiają nam najnowsze rozwiązania. Natura - to motyw, który zdecydowanie króluje w tym roku! Chcesz dowiedzieć się, co jeszcze będzie na czasie? Sprawdź ten artykuł. 

Skomentuj [ 0 ]
14:23, 24.02.2021 r.

Podnośnik runął podczas przeglądu technicznego

 

Do groźnego wypadku doszło we wtorek na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łasku. Podnośnik pożarniczy, który - jak co miesiąc - był poddawany przeglądowi technicznemu, niespodziewanie runął. Na szczęście nikogo nie było w pobliżu, ani w koszu.

Skomentuj [ 2 ]
09:10, 25.02.2021 r.

Wojewódzkie działania „Prędkość”

 

25 lutego 2021 roku, policja przeprowadzi na drogach województwa łódzkiego działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Działania te będą ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Nadrzędnym celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Jednak policjanci tak jak zawsze zwracać będą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Skomentuj [ 0 ]
08:10, 25.02.2021 r.

Dzieci mówią o swoich prawach i przyszłości

 

Problemy zdrowia psychicznego, dyskryminacja, zmiany klimatu i brak perspektyw to obecnie jedne z największych problemów młodych ludzi żyjących w Unii Europejskiej. Taki wniosek płynie z konsultacji przeprowadzonych z grupą 10 000 dzieci. Opinie dzieci i młodzieży mogą wkrótce odegrać większą rolę w kształtowaniu polityki na rzecz najmłodszych.

Skomentuj [ 1 ]
19:15, 24.02.2021 r.

Jeszcze przez miesiąc możesz złożyć wniosek i otrzymać nawet 100 tys. zł na ochronę wód przed azotanami

 

Do 26 marca, czyli o miesiąc dłużej, niż zakładano pierwotnie, rolnicy, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować inwestycje mające na celu ochronę wód przed azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych, mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o dotację na ten cel. Pomoc, finansowana z PROW 2014-2020, jest adresowana do rolników prowadzących chów lub hodowlę zwierząt, którzy planują budowę urządzeń chroniących wodę przed azotanami.

Skomentuj [ 0 ]
18:25, 24.02.2021 r.

Cała prawda o szczepionkach, czyli konkursy i wywiady w ramach #FakeHunter Challenge/szczepionki

Konkurs z nagrodami pieniężnymi polegający na znajdowaniu i weryfikowaniu fakenewsów, a także rozmowy z naukowcami, lekarzami, dziennikarzami i aktorami. Wszystko to w ramach wydarzenia #FakeHunter Challenge/szczepionki, które w dniach 12-13 marca organizuje Polska Agencja Prasowa i związany z nią serwis #Fakehunter. Wydarzenie jest edycją specjalną i kontynuacją #FakeHunter Challenge poświęconego walce z nieprawdziwymi informacjami w sieci organizowanego w listopadzie ubiegłego roku.

Skomentuj [ 0 ]
17:30, 24.02.2021 r.

Więcej czasu na złożenie wniosku o dofinansowanie na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią

 

Do 29 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin składania wniosków o wsparcie na przeciwdziałanie ASF i powodziom. Na finansowane z PROW 2014-2020 inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej do wykorzystania zostało blisko 200 mln zł. Wnioski o to wsparcie można składać jeszcze przez ponad miesiąc – do 29 marca 2021 r. Przypomnijmy, że nabór skierowany jest do dwóch grup beneficjentów:

Skomentuj [ 0 ]
16:35, 24.02.2021 r.

Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta

 

Dlatego kolejna odsłona naszej akcji PodzielMy się miłością skierowana jest właśnie do tych, którzy niosą pomoc zapomnianym i niechcianym - zwierzętom.   Tym razem akcja ma formę konkursu.  Do udziału w nim zapraszamy organizacje pozarządowe na co dzień zajmujące się opieką nad zwierzętami.  Od 22 lutego przez następne dwa tygodnie czekamy na zdjęcia, na których zobaczymy jak należy opiekować się zwierzętami.

Skomentuj [ 1 ]
15:40, 24.02.2021 r.

Widawa. Przerwy w dostawie wody

 

Gminny Zakład Usług Komunalnych w Widawie informuje iż w związku z koniecznością wykonania prac konserwacyjnych na sieci wodociągowej w dniach od 24 do 26 lutego 2021 r. w godz. od 9.00 do 15.00 mogą wystąpić przerwy w dostawie wody na ul. Lipowa, Jodłowa, Leśna, Kolejowa, Sosnowa, Mickiewicza i Pastwiskowa.

 

Skomentuj [ 0 ]
14:40, 24.02.2021 r.

Łask. Załamał się pod nim lód (zdjęcia)

Dziś, 24 lutego około godz. 11:30 dyżurny Stanowiska Kierowania KP PSP w Łasku otrzymał zgłoszenie, że wskutek złamania się lodu do wody wpadł mąż osoby zgłaszającej. Do działań zadysponowano 3 pojazdy pożarnicze z łodzią i saniami lodowymi. Po dojeździe na miejsce zdarzenia przy ul. Kilińskiego w Łasku strażacy niezwłocznie przystąpili do ewakuacji mężczyzny korzystając z sań lodowych.

Skomentuj [ 2 ]
13:36, 24.02.2021 r.

Laserowy miernik w walce z prędkością

 

Policjanci łaskiej drogówki zostali wyposażeni w nowe urządzenie do pomiaru prędkości. To laserowy miernik TruCAM II LTI 20/20, który uskuteczni walkę funkcjonariuszy z piratami drogowymi. Ten nowoczesne sprzęt jest już wykorzystywane w służbie i będzie służył do ujawniania wykroczeń drogowych.

Skomentuj [ 1 ]
12:45, 24.02.2021 r.

Repertuar KinoTOMI Pabianice

 

Po krótkiej przerwie wracamy i przedstawiamy długo wyczekiwany przez Państwa repertuar. Każdy znajdzie coś dla siebie. Bilety można kupić w kasie kina lub na stronie: https://kinotomi.pl/repertuar

Skomentuj [ 0 ]
11:40, 24.02.2021 r.

ARiMR przedłuża kolejny nabór wniosków

 

Do 29 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wydłużyła termin składania wniosków o wsparcie na przeciwdziałanie ASF i powodziom. Na finansowane z PROW 2014-2020 inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej do wykorzystania zostało blisko 200 mln zł. Wnioski o to wsparcie można składać jeszcze przez ponad miesiąc – do 29 marca 2021 r. Przypomnijmy, że nabór skierowany jest do dwóch grup beneficjentów:

Skomentuj [ 0 ]
10:35, 24.02.2021 r.

Zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków w Łasku (video)

 

Łaska Oczyszczalnia Ścieków przyciąga swoimi nowoczesnymi technologiami. Niedawno na obiekcie pojawiła się delegacja z Białej Podlaskiej, która zapoznała się z wdrożonymi rozwiązaniami. 

Skomentuj [ 0 ]
09:15, 24.02.2021 r.

Akcja krwiodawstwa w 32 BLT

 

W 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego po raz kolejny odbyła się akcja krwiodawstwa.Wśród chętnych znaleźli się nie tylko pracownicy resortu obrony narodowej i żołnierze zawodowi, ale także rezerwiści którzy są w trakcie ćwiczeń. Dzięki licznej grupie krwiodawców udało się zebrać ponad 15 litrów krwi. To pierwsza w tym roku zbiórka zorganizowana w Bazie przez personel z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Łodzi, ale na pewno nie ostatnia.

Skomentuj [ 0 ]
08:25, 24.02.2021 r.

Sędziejowice. Spotkanie online dotyczące raportu o stanie gminy

 

Gmina Sędziejowice bierze udział w ogólnopolskim projekcie, którego celem jest mocniejsze zaangażowanie mieszkańców w tworzenie raportu o stanie gminy. Korzystamy z wiedzy i doświadczenia dwóch organizacji społecznych oraz 14 innych gmin biorących udział w projekcie.

Skomentuj [ 0 ]
19:00, 23.02.2021 r.

Poszukiwani świadkowie zdarzenia

 

Zespół do spraw Wykroczeń Komendy w Łasku poszukuje świadków zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 27 stycznia 2021 roku na ulicy Wileńskiej w Łasku. Według ustaleń kierowca pojazdu osobowego najprawdopodobniej koloru niebieskiego, podczas włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującej samochodem marki Fiat Seicento. 

Skomentuj [ 0 ]
18:05, 23.02.2021 r.

Odśnieżanie budynków wielkopowierzchniowych (video)

 

Choć wydawać by się mogło, że zima już za nami, to gdzieniegdzie zalega jeszcze śnieg, a strażacy muszą czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców. O akcji odśnieżania budynków wielkopowierzchniowych opowiedział rzecznik Sławomir Wągrowski z łaskiej komendy. 

Skomentuj [ 4 ]
17:15, 23.02.2021 r.

PUP - najnowsze oferty pracy z 22 lutego

Zobacz, aktualne oferty pracy w Łasku i powiecie łaskim. Szczegółowych informacji udziela Powiatowy Urząd Pracy w Łasku, ul. Objazdowa 4, tel. (43) 675 17 22

Skomentuj [ 0 ]
16:20, 23.02.2021 r.

ZUS: Oszuści podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami. W ostatnich dniach niektórzy klienci ZUS otrzymali maile z informacją o błędnie opłaconych składkach lub o braku wpłaty i konieczności jej uregulowania w ciągu 24 h. Fałszywa korespondencja jest wysyłana z adresu: alert@zus.pl

Skomentuj [ 1 ]
15:20, 23.02.2021 r.

Zgrzewarki próżniowe – urządzenie dla ułatwienia pracy gastronomii

Użytkowane nie tylko w domach przez nasze mamy, ale także w restauracjach do przechowywania mięs, wędlin, warzyw czy serów. 

Skomentuj [ 0 ]
13:58, 23.02.2021 r.

Maraton horrorów w kinie Tomi

 

Od 12 lutego drzwi kina Tomi znowu są otwarte. Po walentynkowym weekendzie przyszedł czas na kolejny tematyczny blok filmowy. Tym razem będzie to maraton filmów grozy, który odbędzie się 26 oraz 27 lutego. Start: godzina 21.10.

Skomentuj [ 0 ]
14:10, 23.02.2021 r.

Łóżka w stylu angielskim tworzone na zamówienie

Łóżko stanowi serce każdej sypialni, bezpośrednio wpływając na jakość oraz wygodę naszego nocnego wypoczynku. Istotną rolę odgrywa materac, który powinien stanowić odpowiednią podporę dla kręgosłupa oraz całego ciała. 

Skomentuj [ 0 ]
13:50, 23.02.2021 r.

Strażackie podsumowanie tygodnia

 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łasku przekazuje informację o zdarzeniach na terenie powiatu łaskiego:

Skomentuj [ 0 ]
12:55, 23.02.2021 r.
Starsze artykuły »

Archiwum aktualności

Kalendarium


Spis firm

Komunikacja
PKS
PKP
Taxi
Autobusy prywatne
ZKM
Usługi
Warsztaty samochodowe
Aranżacje wnętrz
Sport i rekreacja
Medycyna
Apteki
Handel
Hurtownie
Sklepy przemysłowe
Kwiaciarnie
Edukacja
Przedszkola
Szkoły Podstawowe
Gimnazja
Szkoły Średnie
Nauka jazdy
Stowarzyszenia
Rozrywka
Łaski Dom Kultury
Wypoczynek
Kluby sportowe
Biblioteki
Pozostałe
Potrzebne telefony
Dzielnicowi
Radni
Msze święte
Gdzie zjeść
Komputery
Usługi informatyczne

Najnowsze wideo

Łaskie ulice zimą

Łaskie ulice zimą

Zima w Łasku

Zima w Łasku

Wypadek na Batorego

Wypadek na Batorego

Zima i utrudnienia w ruchu

Zima i utrudnienia w ruchu

Łask. Strajk Kobiet.  26 października 2020

Łask. Strajk Kobiet. 26 października 2020

Łask. Strajk Kobiet. 25 października 2020

Łask. Strajk Kobiet. 25 października 2020

Kolizja na paskach

Kolizja na paskach

Ciasteczkowe słodkosci w Ptysiu

Ciasteczkowe słodkosci w Ptysiu

Wypadek na skrzyżowaniu Polnej i Południowej

Wypadek na skrzyżowaniu Polnej i Południowej

Makabryczne odkrycie w Gorczynie

Makabryczne odkrycie w Gorczynie

Połamane drzewa w Czestkowie F

Połamane drzewa w Czestkowie F

Zerwany dach w Woli Buczkowskiej

Zerwany dach w Woli Buczkowskiej

Targowisko miejskie 7 maja

Targowisko miejskie 7 maja

Kolizja na alejach

Kolizja na alejach

Puste ulice Łasku

Puste ulice Łasku

XVI sesja Rady Powiatu Łaskiego

XVI sesja Rady Powiatu Łaskiego

XIV sesja Rady Powiatu Łaskiego

XIV sesja Rady Powiatu Łaskiego

XII sesja Rady Powiatu Łaskiego

XII sesja Rady Powiatu Łaskiego

7. Festiwal Róż w Łasku

7. Festiwal Róż w Łasku

X sesja Rady Powiatu Łaskiego, wypowiedź radnego Mirosława Szafrańskiego w sprawie łaskiego szpitala

X sesja Rady Powiatu Łaskiego, wypowiedź radnego Mirosława Szafrańskiego w sprawie łaskiego szpitala
Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET