Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Pogotowie Reporterskie

Aktualności

Płatne staże i szkolenia zawodowe

 

Oferta kierowana jest do osób w wieku 30-65 lat (powyżej 65 lat ze specjalnym oświadczeniem), bezrobotnych (w tym zarejestrowanych w PUP i osób bezrobotnych, które nie są zarejestrowane w PUP) oraz biernych zawodowo (również emerytów/rencistów).

 

Skomentuj [ 0 ]
15:15, 04.03.2021 r.


Łask. Uwaga na smog!

Ostrzegamy o przekroczeniu norm pyłu PM10 i PM2.5. Aktualny stan powietrza można sprawdzać na stronie: https://tiny.pl/r5vlw W celu zmniejszenia narażenia na wysokie stężenie pyłu PM 10 w powietrzu zaleca się: - unikanie przebywania na świeżym powietrzu i intensywnego wysiłku - korzystanie z komunikacji zbiorowej, wybieranie wspólnego podróżowania - stosowanie w paleniskach domowych paliwa dostosowanego do danego paleniska - stosowanie zasad dotyczących oszczędzania energii cieplnej i ilości spalanego paliwa - zabezpieczanie miejsca składowania materiałów sypkich (popiół, żużel)

Skomentuj [ 2 ]
13:10, 04.03.2021 r.


Kredyt hipoteczny a rozwód. Co musisz wiedzieć?

Obecna sytuacja w kraju nie daje powodów do radości, ponieważ notuje się coraz większa ilość rozpadających się małżeństw. Warto wspomnieć, że już nawet co trzeci związek małżeński kończy się tragicznym rozwodem. Zakończenie współżycia przy pomocy sądu nie należy do najprzyjemniejszych rozwiązań, jednakże jest jedynym możliwym, aby prawnie "rozstać się" z drugą osobą.

Skomentuj [ 0 ]
08:16, 04.03.2021 r.


Na ŁaskOnline.pl bez hejtu i nienawiści

Od pewnego czasu obserwujemy wzrost agresji i nienawiści w komentarzach na ŁaskOnline. Nigdy nie było i nie będzie zgody na obrażanie, wyśmiewanie i prezentowanie swoich radykalnych poglądów na temat partii politycznych, polityków czy wydarzeń społecznych. Jedno zdanie może wyrządzić wiele krzywdy i być przyczyną nieszczęścia. Za treść komentarzy wprawdzie odpowiada osoba, która je napisała, ale w spornych przypadkach, my dane osobowe mamy obowiązek i udostępniamy je odpowiednim organom.

Nikt w internecie nie jest anonimowy.

Przypominamy też, że ŁaskOnline jest gazetą wydawaną przez prywatną osobę. Nie jest to strona żadnej partii politycznej czy organu państwowego. Redaktor prowadzący a finalnie redaktor naczelna, decydują o charakterze treści prezentowanych na stronie. Dlatego zwracamy się z prośbą do naszych Czytelników o przemyślane wyrażanie swoich opinii i baczniejsze szafowanie ostrymi słowami. Komentarze wulgarne, chamskie, obraźliwe, godzące w godność i zawierające treści nieprawdziwe będą kasowane.

Skomentuj [ 15 ]
21:23, 03.03.2021 r.


UWAGA! Pandemia to czas żniw dla "szczepionkowych oszustów"

 

Oszuści stają się coraz bardziej bezwzględni i dopuszczają się wciąż nowych sposobów, na wyłudzanie pieniędzy od osób starszych. Apelujemy również do ludzi młodych - informujcie swoich rodziców, dziadków, sąsiadów o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i zabrać im wszystkie oszczędności.

Skomentuj [ 1 ]
19:10, 03.03.2021 r.


Nauka pływania z MUKS Wodnik Łask

 

Ruszają zapisy na naukę pływania dla dzieci od lat 5-ciu. Pierwszeństwo w przyjęciach mają dzieci najmłodsze. Zajęcia odbywają się w soboty. Zapisy przez wiadomość na Facebooku o treści: Imię Nazwisko dziecka: Data urodzenia: Umiejętności: (nie uczył się pływać, uczył się pływać - co potrafi) Numer telefonu:

Skomentuj [ 0 ]
18:10, 03.03.2021 r.


Blisko 33 tys. zł zebrane przez łaski sztab WOŚP

Oto wynik naszej działalności na rzecz 29. Finału WOŚP w Łasku (kwota rozliczona i zatwierdzona przez Fundację). Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie i pomoc przy organizacji finału WOŚP w Łaskim Domu Kultury 🧡 Podziękowania dla wspaniałych i zawsze aktywnych Wolontariuszy 💛 Podziękowania dla niezastąpionych Darczyńców, którzy przekazali przedmioty na aukcje. Bez Was takiego wspaniałego sukcesu by nie było 💚

Skomentuj [ 0 ]
16:10, 03.03.2021 r.


Na próbnej maturze: „Pan Tadeusz”, „Ludzie bezdomni” i poezja Bolesława Leśmiana

 

Jak wybory człowieka wpływają na jego życie, na podstawie "Pana Tadeusza", czy sztuka może przynieść odpowiedzi na pytania o kondycję ludzką, na podstawie "Ludzi bezdomnych", interpretacja wiersza Leśmiana - takie tematy do wyboru mają uczniowie na próbnej maturze z polskiego.
 

Skomentuj [ 0 ]
15:15, 03.03.2021 r.

Raport ze szczepień województwa łódzkiego

 

Do miejskich punktów szczepień w Łodzi znów nie dotarły o czasie szczepionki przeciw koronawirusowi. Jednak szczepienia posuwają się powoli do przodu. W najbliższych dniach zaczną się zapisy osób w wieku 69 lat. W tym tygodniu kolejny raz nie dojechały w terminie szczepionki dla seniorów do 21 miejskich punktów szczepień w Łodzi. Choć część pacjentów była umówiona już na poniedziałek i wtorek, dostawa szczepionek spodziewana jest dopiero w środę. 

Skomentuj [ 3 ]
14:35, 03.03.2021 r.

Sędziejowice. Unieważnieniu przetargu na najem nieruchomości w Marzeninie

 

Wójt Gminy Sędziejowice informuje o unieważnieniu przetargu ustnego nieograniczonego na najem nieruchomości – lokalu użytkowego położonego w Marzeninie przy ulicy Plac Różany 8 z uwagi na nieprawidłowości wynikające z błędnych danych dotyczących numeru konta bankowego w dokumencie ogłoszonym na Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Sędziejowice. 

Skomentuj [ 0 ]
12:25, 03.03.2021 r.

Buczek. Dotacje na usuwanie azbestu

 

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi uruchomił program: Dotacje na usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa łódzkiego. Celem zadania jest oczyszczanie województwa łódzkiego z azbestu poprzez dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest realizowanych przez osoby fizyczne, w tym osoby fizyczne prowadzące działalność rolniczą.

Skomentuj [ 0 ]
11:20, 03.03.2021 r.

Informacja na temat punktów informacyjno – doradczych dla cudzoziemców spoza UE

Łódzki Urząd Wojewódzki zaprasza do punktów informacyjno – doradczych dla cudzoziemców spoza UE działających na ternie Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Łodzi (Piotrkowska 103) oraz w Skierniewicach w Biurze Obsługi Klienta (Jagiellońska 29).

Na wizyty należy umawiać się mailowo:

Skomentuj [ 0 ]
10:20, 03.03.2021 r.

ZUS. Poszerzone formy wsparcia dla przedsiębiorców

 

Przedsiębiorcy z kilkudziesięciu branż mogą wystąpić o zwolnienie z opłacania składek za luty 2021 r. Będą też mogli skorzystać ze świadczenia postojowego maksymalnie trzykrotnie. Najnowsze zmiany wynikają z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wsparcia przedsiębiorców poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19. Nowe przepisy weszły w życie 28 lutego 2021 roku.

Skomentuj [ 0 ]
09:10, 03.03.2021 r.

Łódzka KAS przekazuje nieodpłatnie zajęty alkohol i wspiera walkę z COVID-19

 

Prawie 100 tys. litrów alkoholu do celów dezynfekcyjnych przekazaliśmy nieodpłatnie w 2020 r. Alkohol został zajęty podczas kontroli prowadzonych przez łódzkie jednostki KAS, a przekazywany jest instytucjom walczącym z pandemią koronawirusa.  Spośród przekazanego alkoholu najwięcej, bo aż 46.398 litrów, trafiło do szpitali. 

Skomentuj [ 0 ]
19:10, 02.03.2021 r.

Pod koniec marca rusza I nabór wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw

 

Od 29 marca do 12 maja ARiMR będzie przyjmować wnioski o pomoc w ramach działania „Współpraca” na tworzenie krótkich łańcuchów dostaw. Pomoc finansowana jest z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Skomentuj [ 0 ]
18:15, 02.03.2021 r.

ZUS. Szkolenie online z dokumentowania prawa do zasiłku chorobowego

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych II Oddział w Łodzi zaprasza na bezpłatne szkolenie online. Tematem szkolenia będzie: Wypełnianie druków niezbędnych do wypłaty świadczeń krótkoterminowych tj. zasiłków chorobowych, opiekuńczych i macierzyńskich oraz świadczenia rehabilitacyjnego. Funkcjonalności PUE w zakresie e-ZLA oraz informacji o kwarantannie i izolacji.

Skomentuj [ 0 ]
17:10, 02.03.2021 r.

Market PSB Mrówka Łask poszukuje pracowników

 

W związku z rozwojem marketu Mrówka w Łasku i poszerzeniem oferty asortymentowej poszukujemy nowych twarzy do naszego zespołu : - sprzedawca magazynier - magazynier/kierowca

Skomentuj [ 0 ]
16:30, 02.03.2021 r.

E-budownictwo: oficjalna rządowa aplikacja do składania wniosków w procesie budowlanym

 

Zachęcamy do skorzystania z oficjalnej rządowej aplikacji do składania wniosków w procesie budowlanym. Wniosek złożymy w trzech prostych krokach: Etap 1 – Wypełnij Wybierz wniosek i uzupełnij Etap 2 – ePUAP Zaloguj się do ePUAP, aby wysłać i podpisać wniosek Etap 3 – Podpisz i prześlij Podpisz i prześlij wniosek do właściwego urzędu

Skomentuj [ 0 ]
15:20, 02.03.2021 r.

Europejski Zielony Ład – spotkanie online 4 marca z Januszem Wojciechowskim

 

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów serdecznie zapraszają do udziału w Dialogu Obywatelskim z  Januszem Wojciechowskim – komisarzem Unii Europejskiej ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią tegoroczna edycja odbędzie się w formie transmisji online.

Skomentuj [ 4 ]
14:20, 02.03.2021 r.

Rekompensaty za klęski żywiołowe lub ASF: wnioski od 11 marca

Rolnicy, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, od czwartku 11 marca 2021 r. mogą składać w ARiMR wnioski o wsparcie finansowe z PROW 2014-2020. O pomoc w ramach działania „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” mogą ubiegać się rolnicy, którzy ponieśli szkody spowodowane przez co najmniej jedną z następujących klęsk żywiołowych: powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawinę, grad, huragan, uderzenie pioruna.

Skomentuj [ 0 ]
13:30, 02.03.2021 r.

Łask. Doborowy Czwartek w Komendzie Powiatowej Policji

"Doborowy czwartek"- to każdy pierwszy czwartek miesiąca – najbliższy już 4 marca 2021 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Łasku. Ma on na celu spotkanie z zainteresowanymi służbą w policji i omówienie wszelkich wątpliwości dotyczących doboru i procesu rekrutacji. Zastanawiasz się nad przyszłym miejscem pracy? Lubisz pomagać innym? Lubisz wyzwania? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją.

Skomentuj [ 1 ]
12:15, 02.03.2021 r.

Łask. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

 

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niestety ze względu na sytuację epidemiczną w wielu miastach nie odbyły się tradycyjne uroczystości. Pragnąc oddać hołd wszystkim walczącym o prawdziwie wolną ojczyznę delegacje 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego, gminy Łask oraz powiatu łaskiego złożyły na miejskim rynku kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

Skomentuj [ 16 ]
11:10, 02.03.2021 r.

Laserowy miernik i Doborowe czwartki w Policji w Łasku (video)

 

Policjanci z łaskiej komendy mają nowe urządzenie do pomiaru prędkości, który został już wykorzystany podczas piątkowej akcji „Prędkość”. Z rzecznik Katarzyną Staśkowską rozmawialiśmy także o Doborowych czwartkach w policji, a najbliższy już 4 marca. 

Skomentuj [ 5 ]
10:15, 02.03.2021 r.

Sędziejowice. Koronawirus w przedszkolu w Marzeninie

 

Przedszkolaki z Marzenina i ich opiekunowie na kwarantannie. Jedna z oso opiekujących się dziećmi jest zakażona koronawirusem. Zajęcia zostały zawieszone na tydzień. W Zespole Szkół w Marzeninie w gminie Sędziejowice zawieszono na tydzień zajęcia dla przedszkolaków. Powód, to ryzyko zakażenia koronawirusem. U jednego z nauczycieli wykryto zakażenie covid-19. Wychowawcy i ich podopieczni trafili na kwarantannę. 

Skomentuj [ 0 ]
09:10, 02.03.2021 r.

Łask. Odeszli do wieczności

W ostatnich dniach do wieczności odeszli...

Skomentuj [ 0 ]
08:35, 02.03.2021 r.

Łask. Wirtualne Dni Otwarte w SP nr 5

 

Serdecznie zapraszamy przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców na Wirtualne Dni Otwarte dostępne na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Łasku.

Skomentuj [ 0 ]
19:10, 01.03.2021 r.

ZUS. Świadczenia z ZUS wzrosną o kilka proc.

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął coroczną waloryzację emerytur i rent. Świadczenia wrosną o ponad 4 proc. Minimalna emerytura jest teraz wyższa o 50,88 zł. Niemal milion emerytów i rencistów już otrzymało zwaloryzowane świadczenie. Chodzi o osoby, których termin płatności świadczenia przypada na pierwszy dzień miesiąca.

Skomentuj [ 0 ]
18:15, 01.03.2021 r.

O.N.E. Quintet - Porcja Jazzu

10.03.2021 | 19:00 | Sala Widowiskowa | ul. Narutowicza 11 | bilety: 30zł - do nabycia w Łaskim Domu Kultury lub na biletyna.pl Już w środę, 10 marca Łaski Dom Kultury zaprasza na koncert w ramach cyklu "Porcja Jazzu" O.N.E. Quintet to zespół, który wykonuje autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek. Jest to jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.

Skomentuj [ 0 ]
17:20, 01.03.2021 r.

PUP. Nabór wniosków na dotację

 

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Łasku ogłasza nabór na wnioski o dotację na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorcy lub małego przedsiębiorcy określonych branż

Skomentuj [ 0 ]
16:40, 01.03.2021 r.

96. rocznica powołania Policji Kobiecej

 

Dziś widok kobiety w policyjnym mundurze nikogo nie dziwi. Nasze panie pełnią służbę w jednostkach kontrterrorystycznych, uczą technik interwencji czy strzelania, są dzielnicowymi i dochodzeniowcami. Dziś rekrutując do służby muszą spełniać te same wymagania, co ich koledzy policjanci. Jednak nie zawsze tak było...

Skomentuj [ 0 ]
15:20, 01.03.2021 r.

PGNiG Obrót Detaliczny i Solgaz wspólnie oferują innowacyjne płyty gazowe

Klienci PGNiG będą mogli skorzystać z oferty zakupu płyty gazowej o nowoczesnym wyglądzie i funkcjonalnościach płyty indukcyjnej. Solgaz to polska firma z branży AGD, która wprowadziła na rynek innowacyjną linię bezpłomieniowych płyt gazowych w technologii „gaz pod szkłem”. Te ekologiczne płyty gazowe nie tylko pozwalają zaoszczędzić do 50% zużycia gazu w codziennym użytkowaniu, ale także cechują się estetycznym wykonaniem i łatwością utrzymania w czystości zarezerwowaną do tej pory jedynie dla płyt indukcyjnych.

Skomentuj [ 1 ]
14:25, 01.03.2021 r.

Łask. Medale dla małżonków (zdjęcia)

23 lutego i 26 lutego 2021 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łasku odbyły się uroczystości wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Dekoracji medalami dokonał Burmistrz Łasku –  Gabriel Szkudlarek. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju pary małżeńskie odbierały  medale indywidualnie, w reżimie sanitarnym.      

Skomentuj [ 0 ]
13:15, 01.03.2021 r.

Zobacz, gdzie planowane są przerwy w dostawie prądu

 

Rejon Energetyczny Sieradz informuje swoich odbiorców o planowych przerwach w dostawie energii elektrycznej dla miejscowości zasilanych z niżej wymienionych stacji transformatorowych:

Skomentuj [ 0 ]
12:10, 01.03.2021 r.

Strażackie podsumowanie tygodnia

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łasku przekazuje informację  o zdarzeniach na terenie powiatu łaskiego:

Skomentuj [ 0 ]
11:00, 01.03.2021 r.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

Żołnierze, którzy do końca wierzyli i walczyli o prawdziwą wolność, niezłomni. Wyklęci przez władze Polski Ludowej, bestialsko mordowani, ale pamięć o nich przeżyła. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oto, jakie wydarzenia przygotowane zostały w związku z tym świętem przez jednostki nadzorowane przez Samorząd Województwa Łódzkiego.

Skomentuj [ 18 ]
09:40, 01.03.2021 r.

Archiwum aktualności

Kalendarium


Spis firm

Komunikacja
PKS
PKP
Taxi
Autobusy prywatne
ZKM
Usługi
Warsztaty samochodowe
Aranżacje wnętrz
Sport i rekreacja
Medycyna
Apteki
Handel
Hurtownie
Sklepy przemysłowe
Kwiaciarnie
Edukacja
Przedszkola
Szkoły Podstawowe
Gimnazja
Szkoły Średnie
Nauka jazdy
Stowarzyszenia
Rozrywka
Łaski Dom Kultury
Wypoczynek
Kluby sportowe
Biblioteki
Pozostałe
Potrzebne telefony
Dzielnicowi
Radni
Msze święte
Gdzie zjeść
Komputery
Usługi informatyczne

Najnowsze wideo

Łaskie ulice zimą

Łaskie ulice zimą

Zima w Łasku

Zima w Łasku

Wypadek na Batorego

Wypadek na Batorego

Zima i utrudnienia w ruchu

Zima i utrudnienia w ruchu

Łask. Strajk Kobiet.  26 października 2020

Łask. Strajk Kobiet. 26 października 2020

Łask. Strajk Kobiet. 25 października 2020

Łask. Strajk Kobiet. 25 października 2020

Kolizja na paskach

Kolizja na paskach

Ciasteczkowe słodkosci w Ptysiu

Ciasteczkowe słodkosci w Ptysiu

Wypadek na skrzyżowaniu Polnej i Południowej

Wypadek na skrzyżowaniu Polnej i Południowej

Makabryczne odkrycie w Gorczynie

Makabryczne odkrycie w Gorczynie

Połamane drzewa w Czestkowie F

Połamane drzewa w Czestkowie F

Zerwany dach w Woli Buczkowskiej

Zerwany dach w Woli Buczkowskiej

Targowisko miejskie 7 maja

Targowisko miejskie 7 maja

Kolizja na alejach

Kolizja na alejach

Puste ulice Łasku

Puste ulice Łasku

XVI sesja Rady Powiatu Łaskiego

XVI sesja Rady Powiatu Łaskiego

XIV sesja Rady Powiatu Łaskiego

XIV sesja Rady Powiatu Łaskiego

XII sesja Rady Powiatu Łaskiego

XII sesja Rady Powiatu Łaskiego

7. Festiwal Róż w Łasku

7. Festiwal Róż w Łasku

X sesja Rady Powiatu Łaskiego, wypowiedź radnego Mirosława Szafrańskiego w sprawie łaskiego szpitala

X sesja Rady Powiatu Łaskiego, wypowiedź radnego Mirosława Szafrańskiego w sprawie łaskiego szpitala

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET