Czwartek, 13 maja 2021 r., imieniny Serwacego, Ofelii, Roberty

Pogotowie Reporterskie

Aktualności

Konsultujemy strategię

 

Połączenia kolejowe, podział pieniędzy unijnych, podział regionu na tzw. miejskie obszary funkcjonalne – te tematy dominowały podczas pierwszych konsultacji strategii województwa on-line. Strategia rozwoju województwa jest najważniejszym dokumentem samorządu województwa określającym kierunki rozwoju regionu cele do osiągnięcia w najbliższych latach.

Skomentuj [ 0 ]
17:35, 15.03.2021 r.


Wojewoda Łódzki o sytuacji epidemicznej w woj. łódzkim

 

Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński poinformował dziś na konferencji prasowej o bieżącej sytuacji epidemicznej w województwie łódzkim oraz o rozwoju sytuacji i planowanych działaniach w związku z trzecią falą epidemii.

Skomentuj [ 21 ]
16:40, 15.03.2021 r.


ZUS. Zwolnienie ze składek w kulturze – wnioski do 15 marca

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina: w poniedziałek (15 marca 2021 roku) mija termin na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. Dotyczy to przedsiębiorców działających w szeroko rozumianej kulturze.

Skomentuj [ 0 ]
15:20, 15.03.2021 r.


Strażackie podsumowanie tygodnia

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Łasku przekazuje informację o zdarzeniach na terenie powiatu łaskiego:

Skomentuj [ 0 ]
14:25, 15.03.2021 r.


Wodzierady. Udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie sieradzkim”

 

Szanowni Państwo, informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Wodzieradach z/s w Kwiatkowicach bierze udział w projekcie „Sieć na kulturę w podregionie sieradzkim”. Celem projektu jest: podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizację szkoleń oraz dostęp do materiałów edukacyjnych,

Skomentuj [ 0 ]
13:15, 15.03.2021 r.


Łask. Remont chodników

 

Oprócz przedsięwzięć inwestycyjnych corocznie gmina Łask sukcesywnie poprawia  stan techniczny nawierzchni ciągów komunikacyjnych w ramach środków bieżących z budżetu gminy.  Bieżące przeglądy infrastruktury wyłaniają kolejne potrzeby w zakresie remontów nawierzchni. W tym roku  remontujemy kolejne chodniki, m.in. została już wykonana nowa nawierzchnia chodnika przy ul. Sienkiewicza. 

Skomentuj [ 3 ]
12:20, 15.03.2021 r.


Pieszy z pierwszeństwem na pasach, ale z zakazem używania telefonu

Zmiany w przepisach o ruchu drogowym wprowadzają przede wszystkim pierwszeństwo pieszych przechodzących przez jezdnię. Piesi nie będą mogli na pasach korzystać z telefonów. Zgodnie ze zmianami w przepisach pieszy na przejściu będzie miał pierwszeństwo przed każdym pojazdem. Pieszy wchodzący na pasy zyskuje pierwszeństwo przed każdym pojazdem, ale z wyjątkiem tramwaju.

Skomentuj [ 10 ]
11:15, 15.03.2021 r.

Sędziejowice. Czytelnicy roku

Gminna Biblioteka Publiczna w Sędziejowicach podsumowała kolejną edycję konkursu „Czytelnik Roku”. Nagrodzono osoby, które najbardziej aktywnie korzystały z oferty naszej gminnej książnicy. Z uwagi na sytuację pandemiczną, wręczenie nagród laureatom konkursu „Czytelnik Roku 2020” podzielono. W czwartek (11 marca) nagrody odebrali dorośli czytelnicy z GBP w Sędziejowicach oraz z filii w Marzeninie. Nagrody wręczyli wójt gminy Sędziejowice Dariusz Cieślak i dyrektor GBP Wit Leśniewicz.

Skomentuj [ 2 ]
10:05, 15.03.2021 r.

Konkurs dla organizacji pozarządowych pn. "Mur, ale historia wojska polskiego"

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłasza konkurs dla organizacji pozarządowych pn. "Mur,ale historia wojska polskiego". Dzięki konkursowi można otrzymać dofinansowanie na działania patriotyczno-edukacyjne i mural. Na realizację zadań MON zaplanowało w sumie 1.500.000 zł. Murale mogą przedstawiać polskie wojska, od średniowiecza po współczesność. Lokalne społeczności mogą na muralu upamiętnić swoich lokalnych bohaterów walk o niepodległość, a także współczesnych żołnierzy Wojska Polskiego.

Skomentuj [ 0 ]
09:10, 15.03.2021 r.

Już 1 Kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

 

Spisy powszechne są badaniami pełnymi – obejmują całą populację ludności. Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, spisy powszechne są dla państwa jedynym źródłem danych.

Skomentuj [ 0 ]
08:05, 15.03.2021 r.

PUP: Start projektu „Akademia Instytutu Spraw Obywatelskich kluczem do rynku pracy”

Startuje projekt „Akademia Instytutu Spraw Obywatelskich kluczem do rynku pracy" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, finansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu oferowane jest finansowe i szkoleniowe wsparcie: bezzwrotna jednorazowa dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej: 23 050 zł wsparcie pomostowe przez 6 miesięcy: 2 600 zł/miesiąc na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności m.in. ZUS (łącznie 15 600 zł)

Skomentuj [ 0 ]
18:25, 14.03.2021 r.

Sędziejowice. Przerwa w dostawie wody - Zamość, Grabno

 

W miejscowościach Zamość oraz Grabno nastąpi przerwa w dostawie wody. Przerwa spowodowana jest przebudową sieci wodociągowej w miejscowości Siedlce. Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Sędziejowicach prowadzi przebudowę sieci polegającą na zmianie przebiegu odcinka wodociągu pod torami w miejscowości Siedlce. Prace mogą spowodować przerwy w dostawie wody w Zamościu i Grabnie:

Skomentuj [ 0 ]
16:15, 14.03.2021 r.

Wodzierady. Sukcesy uczniów w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

Miło nam poinformować, że uczennice Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Zalesiu zostały nagrodzone w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego w następujących grupach: - II grupa ( szkoły podstawowe klasy I-IV) - wyróżnienie, - III grupa ( szkoły podstawowe klasy V-VIII) – II miejsce. Wyróżnienie przypadło również uczennicy Zespołu Szkół w Kwiatkowicach ( II grupa szkoły podstawowe klasy I-IV)).

Skomentuj [ 0 ]
14:15, 14.03.2021 r.

Uwaga na silny wiatr

 

We wczorajszej rymowanej prognozie napomknęliśmy o porywach wiatru, które miałyby osiągać 70 km/h. Warunki pogodowe są dzisiaj jednak niebezpieczniejsze, niż wynikało to z wczorajszych odczytów modeli numerycznych.

Już dzisiaj na stacji IMGW w Sulejowie odnotowano poryw wiatru przekraczający 80 km/h!! Uważajcie dzisiaj i miejcie się na baczności! Po południu wiatr powinien zacząć systematycznie słabnąć. Jak u Was sytuacja? Zachęcamy do relacji w komentarzach.

Skomentuj [ 0 ]
12:39, 14.03.2021 r.

Sędziejowice. Popiół ostatni raz w BIO

 

W marcu po raz ostatni odbierany jest na terenie Gminy Sędziejowice popiół z pojemnika na odpady BIO. Od kwietnia popiół odbierany będzie wyłącznie z pojemnika na zmieszane odpady komunalne. Ponadto prosimy mieszkańców, aby zgłaszali do urzędu gminy sytuacje, kiedy odpady wystawione zgodnie z harmonogramem nie zostały odebrane.

Skomentuj [ 0 ]
12:15, 14.03.2021 r.

Skrzynka Skarg: źle zabezpieczone materiały budowlane (zdjęcia)

Ostrzeżenia przed silnym wiatrem w naszym regionie pojawiły się w mediach na kilka dni przed weekendem. Meteorolodzy prosili także o zabezpieczenie balkonów, tarasów i posesji. Niestety nie wszyscy wzięli sobie zapowiedzi meteo na poważnie. Jeden z naszych Czytelników przesłał zdjęcia porozrzucanych wielkich bloków styropianu, które zauważył na skwerku przy Ekonomiku. To elementy potrzebne do remontu, który jest aktualnie przeprowadzany w szkole pod wpływem silnych podmuchów wiatru zostały rozrzucone w okolicy.

Skomentuj [ 5 ]
10:30, 14.03.2021 r.

Nowa "funkcjonariuszka" w Łasku - chętnie się uczy, jest szybka i ma cztery łapy

 

Policjanci Wydziału Prewencji z Łasku od niedawna w swoich szeregach mają nową "funkcjonariuszkę". Kalka - bo tak się nazywa, jest psem tropiącym. To owczarek niemiecki, którego opiekunem jest asp. szt. Przemysław Wolniak. Kalka jest psem tropiącym, niedługo skończy 6 lat i można powiedzieć, że jest doświadczonym "stróżem prawa", gdyż wcześniej służyła w Łodzi.

Skomentuj [ 2 ]
09:10, 14.03.2021 r.

Sędziejowice. Darmowe surfowanie

 

W centrum Sędziejowic można przysiąść na ławce w Parku Powstańców 1863 r. i swobodnie korzystać z nieodpłatnego Internetu. Usługę udostępnia urząd gminy. Sieć wifi o nazwie „Hotspot Sedziejowice” można złapać w sąsiedztwie urzędu. Połączenie jest nieodpłatne. - Coraz więcej obszarów naszego życie przenosi się do Internetu i uznaliśmy, że taka darmowa sieć przyda się naszym mieszkańcom.

Skomentuj [ 0 ]
19:10, 13.03.2021 r.

Konkurs "SOŁTYS NA PLUS Województwa Łódzkiego"

Celem konkursu jest wyłonienia Sołtysa na Plus Województwa Łódzkiego. Kandydata do tytułu „Sołtys na Plus Województwa Łódzkiego” mogą zgłaszać: rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa, rady parafialne a także organizacje pozarządowe: OSP, KGW itp., stowarzyszenia sołtysów wszystkich szczebli oraz organy władzy samorządowej: rady gmin, wójtowie, burmistrzowie itd.

Skomentuj [ 0 ]
17:15, 13.03.2021 r.

Łódzkie gra w szachy

 

Znakomity szachista, pretendent do tytułu mistrza świata, Akiba Rubinstein, musiał się nieźle nagłowić, żeby pokonać genialnego 6-latka z Ozorkowa Szmula Rzeszewskiego. Ta partia rozegrana została ponad sto lat temu. Dziś (12 marca) lekcję szachów dał marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber, który zachęca do nauki tej gry od najmłodszych lat.

Skomentuj [ 0 ]
15:25, 13.03.2021 r.

ZUS: Rozpoczynamy cykl spotkań konsultacyjnych z przedsiębiorcami

 

11 marca 2021 r. odbyło się inauguracyjne spotkanie konsultacyjne ze środowiskiem przedsiębiorców na temat programów transformacji cyfrowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które ułatwią prowadzenie firm. „Chcemy dowiedzieć się, jak w ocenie środowiska projektowane przez nas zmiany wpłyną na komunikację z firmami” – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Skomentuj [ 0 ]
13:15, 13.03.2021 r.

Materace medyczne – cechy

 

Niezależnie od naszego wieku i stanu zdrowia, jeśli mamy jakiekolwiek problemy ze zdrowiem lub spaniem powinniśmy rozważyć zakup materaca medycznego. Nie są to już jak utarło się materace gumowe, niewygodne i cienkie. 

Skomentuj [ 0 ]
11:20, 13.03.2021 r.

Tusz do drukarki – oryginał czy tani zamiennik?

Dobrej jakości druk, gwarantuje że dokumenty czy inne papiery będą trwałe. 

Skomentuj [ 0 ]
09:20, 13.03.2021 r.

Porsche i Audi zbudowały razem kombiaka

 

Audi 80 – legenda, ale po części już też powód do kpin. Ani wybitnie luksusowy, ani nie zachwycał osiągami. Z drugiej strony: Porsche Cayenne – nowoczesne, potężne, świadczące o potędze marki. Ale był taki moment w historii, w której Porsche ledwie ciągnęło, a gdyby nie Audi 80 to może Cayenne nigdy by nie powstało. Oto historia wspólnego projektu Audi i Porsche: Audi RS2 Avant.

Skomentuj [ 0 ]
12:06, 12.03.2021 r.

Fotowoltaika – dlaczego warto korzystać z odnawialnych źródeł energii?

 

Fotowoltaika opiera się na pozyskiwaniu energii z promieni słonecznych. Konstrukcja paneli fotowoltaicznych umożliwia wykorzystywanie odnawialnego źródła energii, dzięki czemu rozwiązanie to jest energooszczędne, ekonomiczne, a przede wszystkim ekologiczne.

Skomentuj [ 0 ]
11:59, 12.03.2021 r.

Konkursowe propozycje KRUS dla dzieci

 

Gospodarstwo rolne dla wielu dzieci jest domem i miejscem wypoczynku. Powinniśmy więc stwarzać bezpieczne warunki zabawy, wyjaśniać niebezpieczeństwa na jakie mogą być narażone oraz wskazywać sposoby ich unikania. Podstawową sprawą jest zapewnienie dzieciom właściwej opieki

Skomentuj [ 0 ]
19:10, 12.03.2021 r.

Perełki regionu cz. I

Najcenniejszym zabytkiem w Łasku jest KOLEGIATA, zatem od niej rozpoczniemy opowieść o perełkach regionu. Jej budowa rozpoczęła się w 1517 roku dzięki wsparciu prymasa Polski arcybiskupa Jana Łaskiego. Późnogotyckie mury były wzniesione wokół dotychczasowej drewnianej świątyni, co pozwoliło na zachowanie w jej wnętrzu grobów m.in. właścicieli miejscowości. Prace zakończyły się w 1523, a już 2 marca 1525 roku odbyła się konsekracja kolegiaty.

Skomentuj [ 0 ]
17:20, 12.03.2021 r.

Nowy funkcjonariusz zasili szeregi łaskiej Policji

10 marca 2021 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie 70 nowo przyjętych policjantów. To pierwszy nabór do służby w łódzkim garnizonie policji w 2021 roku. Nowo przyjęci policjanci po szkoleniu podstawowym rozpoczną służbę w kilkunastu jednostkach policji naszego garnizonu. W gronie składających rotę ślubowania był jeden posterunkowy, który wstąpił w szeregi łaskiej policji. Na rok 2021 zaplanowano sześć terminów przyjęć. 

Skomentuj [ 9 ]
15:20, 12.03.2021 r.

Wojewódzkie działania „Prędkość"

 

12 marca 2021 roku na drogach województwa łódzkiego są przeprowadzone działania „Prędkość”. Są one ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jednak policjanci tak jak zawsze zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Skomentuj [ 6 ]
13:15, 12.03.2021 r.

Łask. Nowy BIP Urzędu Miejskiego

 

Zachęcamy do korzystania z nowej wersji BIP (Biuletynu Informacji Publicznej) Urzędu Miejskiego w Łasku. Znajdziecie tam Państwo wiele cennych informacji, w tym aktualne przetargi i zamówienia publiczne. 

Skomentuj [ 0 ]
12:10, 12.03.2021 r.

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Nowy rozkład jazdy pociągów od niedzieli, 14 marca. Pociągi ŁKA z Łodzi do Zduńskiej Woli i Sieradza będą pokonywały trasę  w około pół godziny. Jakie jeszcze zmiany? Do głównych zmian w regionie należy powrót pociągu IC Włókniarz oraz uruchomienie pary przyśpieszonych pociągów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej z Sieradza do Łodzi. Dojdzie także do podwyżki cen biletów okresowych w ŁKA na trasie Zduńska Wola – Łódź.

Skomentuj [ 3 ]
11:15, 12.03.2021 r.

Zaginęły dwa pieski- AKTUALIZACJA

 

 

Witam, w dniu dzisiejszym 12.03 w Gorczynie koło Łasku zaginęły dwa psy czarny Labrador i biały sznaucer. Proszę o kontakt osoby, które widziały pieski. 

Skomentuj [ 0 ]
10:10, 12.03.2021 r.

Ostrzeżenie meterologiczne- silny wiatr

Ostrzeżenie meteorologiczne   
Zjawisko: Silny wiatr/1
Obszar: całe województwo łódzkie
Ważność: od godz. 13:00 dnia 12.03.2021 do godz. 18:00 dnia 12.03.2021
Przebieg: Przewiduje się wiatr o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach miejscami do 75 km/h, południowo-zachodni skręcający na północno-zachodni.

Skomentuj [ 0 ]
09:10, 12.03.2021 r.

Zdrowe odżywianie to podstawa u małych sportowców

 

Taka oto miła i pyszna niespodzianka spotkała wszystkich juniorów UMKS Korab Łask trenujących w tym tygodniu. Nasz partner i sponsor firma Soligrano ufundowała naszym Korabiaczkom pyszne, ale przede wszystkim zdrowe produkty. Soligrano to polska marka zakochana w zbożach. Specjalizuje się w produktach ze zbóż ekspandowanych, które spełniają najwyższe standardy jakościowe.

Skomentuj [ 0 ]
08:15, 12.03.2021 r.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dla mieszkańców Powiatu Łaskiego

 

Starostwo Powiatowe w Łasku w załączeniu przesyła listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa dla mieszkańców Powiatu Łaskiego.  Informujemy, że z dniem 1 stycznia 2021 r. na terenie Powiatu Łaskiego udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej odbywa się na odległość. Nieodpłatnej pomocy prawnej udzielają adwokaci lub radcowie prawni (w uzasadnionych przypadkach aplikanci adwokaccy lub aplikanci radcowscy), a także osoby współpracujące z organizacją pozarządową.

Skomentuj [ 0 ]
18:15, 11.03.2021 r.

Archiwum aktualności

Kalendarium


Spis firm

Komunikacja
PKS
PKP
Taxi
Autobusy prywatne
ZKM
Usługi
Warsztaty samochodowe
Aranżacje wnętrz
Sport i rekreacja
Medycyna
Apteki
Handel
Hurtownie
Sklepy przemysłowe
Kwiaciarnie
Edukacja
Przedszkola
Szkoły Podstawowe
Gimnazja
Szkoły Średnie
Nauka jazdy
Stowarzyszenia
Rozrywka
Łaski Dom Kultury
Wypoczynek
Kluby sportowe
Biblioteki
Pozostałe
Potrzebne telefony
Dzielnicowi
Radni
Msze święte
Gdzie zjeść
Komputery
Usługi informatyczne

Najnowsze wideo

Łaskie ulice zimą

Łaskie ulice zimą

Zima w Łasku

Zima w Łasku

Wypadek na Batorego

Wypadek na Batorego

Zima i utrudnienia w ruchu

Zima i utrudnienia w ruchu

Łask. Strajk Kobiet.  26 października 2020

Łask. Strajk Kobiet. 26 października 2020

Łask. Strajk Kobiet. 25 października 2020

Łask. Strajk Kobiet. 25 października 2020

Kolizja na paskach

Kolizja na paskach

Ciasteczkowe słodkosci w Ptysiu

Ciasteczkowe słodkosci w Ptysiu

Wypadek na skrzyżowaniu Polnej i Południowej

Wypadek na skrzyżowaniu Polnej i Południowej

Makabryczne odkrycie w Gorczynie

Makabryczne odkrycie w Gorczynie

Połamane drzewa w Czestkowie F

Połamane drzewa w Czestkowie F

Zerwany dach w Woli Buczkowskiej

Zerwany dach w Woli Buczkowskiej

Targowisko miejskie 7 maja

Targowisko miejskie 7 maja

Kolizja na alejach

Kolizja na alejach

Puste ulice Łasku

Puste ulice Łasku

XVI sesja Rady Powiatu Łaskiego

XVI sesja Rady Powiatu Łaskiego

XIV sesja Rady Powiatu Łaskiego

XIV sesja Rady Powiatu Łaskiego

XII sesja Rady Powiatu Łaskiego

XII sesja Rady Powiatu Łaskiego

7. Festiwal Róż w Łasku

7. Festiwal Róż w Łasku

X sesja Rady Powiatu Łaskiego, wypowiedź radnego Mirosława Szafrańskiego w sprawie łaskiego szpitala

X sesja Rady Powiatu Łaskiego, wypowiedź radnego Mirosława Szafrańskiego w sprawie łaskiego szpitala

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji


Najnowsze komentarzeNajnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET