Piątek, 2 maja 2025 r., imieniny Zygmunta, Atanazego, Anatola

Pogotowie Reporterskie

Polska coraz bardziej bezgotówkowa

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez Instytut IBRIS dla Polskiego Standardu Płatności wynika, że 19 proc. Polaków w ogóle nie nosi przy sobie gotówki, a 33 proc. osób przez 26 rokiem życia korzysta tylko z elektronicznych form rozliczania.

Aby promować płatności przelewem, telefonem i kartą, 18 września zainaugurowano drugą edycję kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo”, pod patronatem honorowym Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Ministerstwa Finansów.

Celem kampanii, zainicjowanej przez Koalicję na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności, koordynowanej przez Warszawski Instytut Bankowości, jest upowszechnianie wiedzy o korzyściach bezgotówkowych form płatności. Dla konsumentów i dla przedsiębiorców oznaczają one oszczędność czasu, większe bezpieczeństwo i wygodę – mówi Włodzimierz Kiciński, Wiceprezes Związku Banków Polskich, Przewodniczący Koalicji na Rzecz Obrotu Bezgotówkowego i Mikropłatności.

Banki od dłuższego czasu współpracują z sektorem publicznym, np. poprzez umożliwienie składania za pośrednictwem systemów bankowości elektronicznej wniosków w ramach rządowych programów Rodzina 500 plus, Dobry Start, czy powołanie Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa.

Podczas tygodnia płatności bezgotówkowych, w terminie 15 – 19 października br., klienci mogą liczyć na szereg akcji promocyjnych, które będę na bieżąco ogłaszane na specjalnej stronie internetowej kampanii: www.wartobezgotowkowo.pl.

W ciągu ostatniego roku, dzięki współpracy pomiędzy Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii oraz KIR i Fundacją KIR na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium ponad połowa urzędów administracji publicznej została wyposażona w terminale płatnicze – mówi Dariusz Marcjasz, Wiceprezes Zarządu KIR.

Od września br. program jest kontynuowany przy wsparciu Fundacji Polska Bezgotówkowa i został wydłużony do 31 sierpnia 2021 r.. W tym czasie urzędy nie ponoszą kosztów terminali POS i obsługi transakcji. Żadnych opłat nie ponoszą również klienci urzędów.

– Chcemy zaapelować do Polaków, abyśmy 16 października wspólnie zorganizowali narodowy dzień płatności bezgotówkowych.  Aby płacić bezgotówkowo na co dzień potrzebujemy jednak więcej terminali. Przez pierwsze siedem miesięcy w ramach Programu Polska Bezgotówkowa zainstalowano już 70 tys. terminali w całej Polsce – mówi Paweł Widawski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.

Do kampanii Warto Bezgotówkowo może się przyłączyć każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej inicjatywy – www.wartobezgotowkowo.pl

Program sektorowy „Bankowcy dla Edukacji” to jeden z największych programów edukacji finansowej w Europie. Jest on realizowany od 2016 r. z inicjatywy Związku Banków Polskich przez Warszawski Instytut Bankowości. Jego celem jest edukowanie uczniów, studentów i seniorów w zakresie podstaw praktycznej wiedzy dotyczącej ekonomii, finansów, bankowości, przedsiębiorczości, cyberbezpieczeństwa i obrotu bezgotówkowego.

 

Więcej na www.bde.wib.org.pl

 

Źródło: UM

Skomentuj [ 7 ]
19:50, 03.10.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

justyna @ 04:32, 04.10.2018r. IP: *.*.236.228

JESTESCIE CALY CZAS INWILIGOWANI , NAWET CO I GDZIE KUPUJECIE , NIEDLUGO CHIPY WAM ZAINSTALUJA! SAMI SIE ROZBIERACIE SIE ZE WSZYSTKIEGO, NA FEJSBUKACH I INNYCH SRUTACH-TUTACH. ZAPOMINACIE ,ŻE KTOS MOZE WYKORZYSTAC TE RZECZY. BRAK SŁOW

ż @ 10:33, 04.10.2018r. IP: *.*.36.63

justyna@, koło twojego nicka jest podana godzina a zaraz dalej data i na końcu tej daty jest rok - tak, tam naprawdę jest 2018 rok! Nie 1918 ani 1818, ale 2018! Ludzkość powoli szykuje sie do lotu na Marsa, dwaj bogole z Hameryki już przyjmują zapisy na komercyjne wycieczki w Kosmos, a ty tu wyjeżdżasz nam z jakimiś swoimi omamami, strachami, kompleksami, czyli po prostu z XIX wiekiem. A dlaczego mamy nie korzystać z płatności elektronicznych? Dlatego, że ktoś nawkładał ci głupot do głowy? A dlaczego tak wybiórczo ograniczasz się w tej nowoczesności? Płatności elektroniczne nie, ale dlaczego rąbiesz do wodnego klozetu a nie jak kiedyś do dziury w sławojce? Chyba że...

teofan @ 12:33, 04.10.2018r. IP: *.*.233.246

,,ż@,, TY NAPRAWDE NIE KUMASZ TEMATU?
NA KAZDYM KROKU JESTES PRZESWIETLANY, NAWET W LESIE MOZESZ NATKNAC SIE NA UKRYTA KAMERE. TO ,ŻE JEST XXI WIEK TO NIE ZNACZY,ŻE WSZYSTKO MUSZA NA MOJ TEMAT WIEDZIEC!

Imię @ 20:09, 04.10.2018r. IP: *.*.31.175

No i co z tego że wszystko wiedzą na mój temat? I co? Co się w związku z tym dzieje i najważniejsze - kto to są ci "oni"? Kto to qoośfa jest?

helena @ 05:58, 05.10.2018r. IP: *.*.127.100

Imię@ WIDZE,Z twoj MÓZG JEST PRZEGRZANY.WIESZ PO CO SA TE FEJSBUKI I PODOBNE. DO ZBIRANIA DANYCH,A PO CO?DOMYSL SIE ,O ILE JESZCZE MYSLISZ

łowca piSSuarów @ 09:26, 05.10.2018r. IP: *.*.55.4

skoro was tak "inwigilują", to co wy k...wa jeszcze robicie w tym internecie...???

Imię @ 11:14, 05.10.2018r. IP: *.*.31.175

heluś, zastraszona kruszynko, a ty nie zbierasz danych? A kontakty w twoim telefonie, to co to jest? A zbiór przepisów na ciasta i sałatki, to co to jest? A informacje o sąsiadach, które systematycznie i poufnie przekazujesz proboszczowi, to co to jest? Domyśl się, o ile jeszcze myślisz? A nawiasem mówiąc "FEJSBUKI I PODOBNE" jeszcze do tej pory nie miały przyjemności zaznajomić się bliżej ze mną i nie będą miały.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2025 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET