Wtorek, 30 kwietnia 2024 r., imieniny Katarzyny, Mariana, Lilii

Pogotowie Reporterskie

Oferta WOT dla personelu medycznego z całego województwa łódzkiego

Jesteś pielęgniarzem lub pielęgniarką? Możesz być ważną częścią projektu zwiększającego potencjał obronny i reagowania kryzysowego państwa i lokalnych społeczności.

Czym jest WOT?

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną i Wojskami Specjalnymi piaty rodzaj sił zbrojnych. Podstawowa różnica
w stosunku do pozostałych polega na tym, że w WOT ochotnicy pełnią nowy rodzaj służby, tzw. terytorialna służbę wojskową. Forma tej służby umożliwia zbalansowanie  dotychczasowego życia zawodowego i rodzinnego ze służbą wojskową.

Jak się szkolimy?

3-letni cykl szkoleń rozpoczyna 16-dniowe szkolenie podstawowe, które kończy się przysięga wojskową. W kolejnych miesiącach żołnierze szkolą się dwa dni w miesiącu, a raz w roku odbywają 14-dniowe szkolenie zintegrowane.

Misja WOT

Terytorialsi bo tak sami siebie nazywają żołnierze WOT, pełnią służbę w rejonie, z którego pochodzą. W czasie działań wojennych, ale także w sytuacjach katastrof, czy klęsk żywiołowych są najbliżej swoich bliskich i społeczności lokalnych. W razie potrzeby SA gotowi ich bronić i wspierać, zgodnie z misją formacji.

Stanowiska dla personelu medycznego w WOT

Docelowo co szósty żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej będzie zajmował stanowisko związane z ratownictwem medycznym, pomocą i opieką medyczną oraz inne związane
z medycyną. Preferowani przy powoływaniu na tego typu stanowiska są osoby dysponujące kwalifikacjami medycznymi w tym pielęgniarki i pielęgniarze.

Z nami powyższych swoje kwalifikacje

Pielęgniarki i pielęgniarze dzięki służbie w WOT uzyskają możliwość podwyższenia swoich kwalifikacji, a osoby studiujące dofinansowanie nauki.

Oferta bezpłatnych kursów specjalistycznych obejmuje między innymi: kursy „wkłucia doszpikowe – zaawansowane techniki ratujące życie”; kursy doskonalące z zaawansowanych zabiegów ratujących życie w obrażeniach ciała w opiece przedszpitalnej; kursy USG FAST
w urazach; kursy doskonalące z zakresu zapobiegania chorobom zakaźnym i odzwierzęcym; kursy doskonalące z zakresu polowego ratownictwa i stanów zagrażających życiu.

W ramach dofinansowania kosztów kształcenia podyplomowego zapewniona zostanie możliwość odbycia: szkoleń specjalistycznych (specjalizacji w dziedzinie pielęgniarstwa lub medycyny – dla osób pracujących w zawodzie co najmniej 2 lata w okresie ostatnich 5 lat): kursów kwalifikacyjnych (w dziedzinie pielęgniarstwa lub medycyny – dla osób posiadających co najmniej 6-miesieczny staż pracy w zawodzie) oraz innych kursów specjalistycznych
i dokształcających. Oferta ta będzie skierowana do pielęgniarek i pielęgniarzy czynnych zawodowo posiadających prawo wykonywania zawodu.

Wsparcie finansowe będzie obejmowało dofinansowanie lub zwrot kosztów studiów. Oferta ta będzie skierowana do studentów odpłatnych studiów wyższych (licencjackich i magisterskich). Wsparcie obejmowałoby okres kształcenia w czasie pełnienia służby w WOT.

Jak do nas dołączyć?

WOT jest formacją powszechna i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych , polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów
i podoficerów) oraz 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem Obrony Terytorialnej.

O przyjęcie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej ubiegać się mogą zarówno kobiety jak
i mężczyźni, nie pełniący do tej pory żadnej formy służby wojskowej, a także rezerwiści. Mile widziane są zarówno osoby aktywne, jak i te, które dopiero szukają pomysłu na siebie. WOT jest miejscem dla tych, którzy chcą kontynuować rodzinne tradycje patriotyczne lub po prostu szukają przygody.

Pierwszym krokiem na drodze wstąpienia w nasze szeregi jest kontakt z Wojskową Komendą Uzupełnień (WKU) celem złożenia wniosku o powołanie do służby. Kolejnym punktem jest rozmowa kwalifikacyjna, do której pomocne będą materiały zamieszczone na stronach WKU, konieczna też będzie wizyta zapoznawcza w naszych koszarach celem zapoznania się
z potencjalnym miejscem pełnienia służby. Pozytywny wynik rozmowy kwalifikacyjnej skutkuje skierowaniem na badania w Wojskowej Komisji Lekarskiej oraz Pracowni Psychologicznej. Ostatnim elementem jest powołanie na pierwsze szkolenie.

Czekamy na Ciebie, możesz być ważną częścią tego projektu!

 

por. Paulina Popiel

Oficer Prasowy

9 Łódzka  Brygada Obrony Terytorialnej

Skomentuj [ 1 ]
11:35, 30.10.2018 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

arnold @ 05:09, 31.10.2018r. IP: *.*.155.236

czym jest wot? hahaha Szwjk by sie uśmiał!,wot to skarbonka bez dna ,ktoranikomu i do niczego nie jest potrzebna.Ale wymysilł to ktos niespełna rozumu.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama



Popularne artykuły


Reklama



Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie




Ostatnio na forum

Więcej dyskusji






Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook


Najnowsze zdjęcia


© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET