Środa, 12 sierpnia 2020 r., imieniny Klary, Lecha, Hilarii

Pogotowie Reporterskie

Zabawa rocznicowa Stowarzyszenia Abstynentów Klubu Merkury w Łasku

Koniec roku 2019 i początek nowego okazuje się być bardzo pracowity dla członków i zarządu Stowarzyszenia Abstynentów Klubu Merkury w Łasku.

Dzieje się tak za sprawą przeprowadzanych remontów nowej siedziby stowarzyszenia oraz corocznej imprezy tanecznej z okazji  jubileuszu powstania Klubu Merkury.

Dnia 04 stycznia 2020 r Stowarzyszenie Abstynentów Klubu Merkury w Łasku obchodziło   swoją 35 rocznicę powstania. Jak co roku była to jedna z największych imprez tego typu nie tylko w naszym województwie, ale  i w kraju.  Stowarzyszenie odebrało  liczne gratulacje i życzenia zarówno od przedstawicieli władz miasta, jak i obecnych władz Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich oraz Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich Województwa Łódzkiego, którzy zaszczycili Merkurego swoją obecnością.  Zabawy w Łasku cieszą się ogromną popularnością wśród społeczności abstynenckiej naszego kraju jak i mieszkańców Łasku. Co roku na jubileusz powstania Stowarzyszenia zjeżdżają się goście z całego kraju.  Licznie uczestniczą również goście z  województwa łódzkiego oraz mieszkańcy miasta i gminy łask.

35 lat działania stowarzyszenia to ogrom czasu, w którym kolejne zarządy i członkowie  prężnie działają na rzecz ruchu abstynencyjnego, wspomagając osoby uzależnione od alkoholu i ich rodziny, z całego terenu powiatu łaskiego. Członkowie swoją postawą i działaniem starają się propagować coraz bardziej popularny wśród Polaków zdrowy styl życia bez używek. Celem działań Stowarzyszenia jest  zapewnienie  bezpiecznego azylu jako miejsca spotkań osób związanych z problemem alkoholowym. Funkcjonowanie klubu przyczynia się do zwiększenia pomocy post - terapeutycznej i rehabilitacyjnej. Członkowie wspierają  działalność profilaktyczną i edukacyjną gminy w tym zakresie-  stanowią bowiem modelowy przykład motywujący do podjęcia leczenia odwykowego.   

W  czasie  swojej działalności Stowarzyszenie dwukrotnie zmieniało swoją siedzibę. Obecnie Merkury po raz  kolejny   jest w trakcie przeprowadzki do nowego miejsca. Nowa siedziba Stowarzyszenia będzie miała miejsce w budynkach Zespołu Szkół Ogrodniczych Ostrów 55, gdzie od początku grudnia trwają  intensywne remonty. Koniec przeprowadzki zaplanowany jest na dzień 12.01.2020 r.  Należy nadmienić, że Stowarzyszenie wszelkie prace remontowe nowych pomieszczeń wykonuje we własnym zakresie, poprzez pracę członków Stowarzyszenia.

Zarząd Stowarzyszenia chciałby złożyć serdeczne podziękowania władzom i pracownikom Urzędu Miasta za wsparcie i pomoc w realizacji działań na różnych płaszczyznach. Dziękujemy również przedstawicielom władz Starostwa za okazywane wsparcie i pomoc w znalezieniu nowej siedziby dla Stowarzyszenia.   Szczególe podziękowania należą się jednak członkom Stowarzyszenia Abstynentów Klubu Merkury. To dzięki ich pracy, poświęceniu i zaangażowaniu możemy przeprowadzać tak ważne dla nas  przedsięwzięcia.

 

Skomentuj [ 0 ]
17:00, 12.01.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama
Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnieOstatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET