Sobota, 8 sierpnia 2020 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Pogotowie Reporterskie

Policjanci podsumowali rok 2019 na drogach województwa łódzkiego

Policjanci podsumowali rok 2019 na drogach województwa łódzkiego. Z danych statystycznych wynika, że w 2019 roku doszło do 3344 wypadków, to o 415 mniej niż rok wcześniej. Rannych zostało 4040 osób, to o 561 mniej niż w roku 2018.

Liczba ofiar śmiertelnych pozostała na podobnym poziomie: 239 i 228 rok wcześniej. Oznacza to, że choć wypadków było mniej, to były one tragiczniejsze w skutkach.

Pamiętajmy, że ofiary śmiertelne to nie tylko statystyki, lecz realne tragedie całych rodzin. W roku 2019 funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 6136 nietrzeźwych kierujących. Każdy z nich stanowił ogromne zagrożenie na drogach. Dlatego policjanci samego pionu RD wykonali 539291 badań stanu trzeźwości kierujących.Wzorem lat ubiegłych, w 2019 roku do największej liczby wypadków doszło na drogach powiatowych – 1551. Najmniej na autostradach – 92. Najwięcej wypadków drogowych miało miejsce w piątki w godzinach 15.00-17.00. Natomiast ofiar śmiertelnych najwięcej było w środy w godz. 14.00-15.00 oraz 18.00-19.00.Nadal główne przyczyny wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących to nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu (810) i niedostosowanie prędkości do warunków w jakich ruch się odbywał (745). Główną przyczyną wypadków spowodowanych przez pieszych było nieostrożne wejście na jezdnię tuż przed jadący pojazd (78). W 2019 roku odnotowano 697 wypadków z udziałem pieszych, w których 648 osób zostało rannych, a 68 zabitych.Łódzcy funkcjonariusze przez cały rok prowadzili na terenie województwa wiele akcji prewencyjnych. Zależy nam na edukacji uczestników ruchu drogowego niezależnie od ich wieku.

Dlatego w minionym roku policjanci prowadzili zajęcia z bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie tylko dla najmłodszych, których odwiedzaliśmy w przedszkolach i szkołach  czy uczelniach, ale także dla dorosłych, w tym seniorów. Docieramy zarówno do kierujących jak i pieszych, dla których nieodłącznym elementem powinny być odblaski. Były także autorskie i mniej typowe akcje np. walentynkowa „Zwolnij. Jak kocha to poczeka”.

Czynny udział braliśmy także we wszystkich działaniach inicjowanych przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji jak np.: „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”, „BEZPIECZY PAS(ażer)”, „Na Drodze – Patrz i Słuchaj” czy listopadowe działania „Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo”. Nie zabrakło również bieżących działań podejmowanych wobec piratów drogowych w sposób rażący łamiących przepisy ruchu drogowego. Pozytywnym trendem jest rosnąca liczba tzw. obywatelskich zgłoszeń od świadków, którzy widząc niepokojące sytuacje na drodze alarmują policję jak chociażby o nietrzeźwych kierujących.

 

Źródło: KPP Łask

Skomentuj [ 0 ]
08:30, 13.01.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


Reklama

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze
Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2020 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET