Czwartek, 28 marca 2024 r., imieniny Anieli, Renaty, Kastora

Pogotowie Reporterskie

Dotacje na edukację i kulturę przyznane

II edycja Konkursu na realizację przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturowej w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura została rozstrzygnięta! W konkursie wzięło udział 65 uczestników, a dofinansowanie otrzymało 9 beneficjentów! Konkurs zorganizowany został w ramach drugiej edycji programu Bardzo Młoda Kultura  w województwie łódzkim. Łódzki Dom Kultury – operator programu w regionie, powołując komisję konkursową w składzie: Anna Czyżewska, Dagmara Pietrzyk, Katarzyna Michalska oraz Paweł Perdek, przyznał granty najlepszym 9 projektom z zakresu edukacji kulturowej. Ich wysokość to od przeszło 9 do 5 tys. zł. W sumie na konkurs przeznaczone zostało 70 tys. zł. 

Projekty z Łodzi i regionu, które otrzymały dofinansowanie na realizację działań edukacji kulturowej:

Justyna Słoma (Stowarzyszenie Level UP, Łódź i Łowicz) "Świat lokalnych kultur" – projekt opiera się na stworzeniu wirtualnej gry (przypominającej te realizowane w przestrzeni miejskiej) dotyczącej lokalnej tradycji, historii i kultury, aby prowadzić edukację kulturalno-edukacyjną dla młodzieży w regionie Łowickim i Łódzkim.
Luiza Łuszcz-Kujawiak - Portiernia Sztuki (Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne), Łódź" INNO-WACJE / INNO-KREACJE" – projekt podejmuje tematykę bardzo szeroko rozumianej inności. Uczestnicy wspólnie stworzą spektakl, na którego kształt złożą się ich historie oraz doświadczenia.
Bogusław Kurzyński (Fundacja ,,ZAMIAST...") "Pędzlem po artyście", powiat wieluński -  to cykl warsztatów dla uczniów szkoły ponadpodstawowej, podczas których zapoznają się oni z dziełami uznanych malarzy różnych stylów, by następnie stworzyć wspólnie obraz złożony z pikseli.
Joanna Sroczyńska (Miejski Dom Kultury w Radomsku) "Warsztaty edukacyjno-artystyczne „Śladami Stacha z Warty 3D” - to warsztaty edukacyjno - artystyczne dla dzieci w wieku 10 – 13 lat, inspirowane postacią i twórczością zapomnianego artysty - rzeźbiarza i malarza Stanisława Szukalskiego ps. „Stach z Warty”.
Patrycja Terciak (Łódź) "OGRODOWA MÓWI" - to projekt skupiony wokół lokalizacji przy ulicy Ogrodowej w Łodzi w bezpośrednim sąsiedztwie dawnego imperium I. K. Poznańskiego. "OGRODOWA MÓWI" jest projektem z obszaru edukacji kulturowej i ma na celu wypracowanie z dziećmi i młodzieżą zamieszkującymi lokacje przy Ogrodowej swoistych map pamięci, będących - przede wszystkim - opracowaniem wyjątkowego charakteru, pamięci i historii miejsca, w którym się znajdują.
Żanetta Marzuchowska (powiat sieradzki) Sieradzki Teatr reaktywacja - warsztaty teatralne dla przedszkolaków oraz uczniów, które spowodują reaktywację gałęzi życia kulturalnego w mieście, które posiada własny teatr, ale tylko jako budynek.
Ada Słowikowska (Niepubliczna Szkoła Podstawowa Fundacji Oświatowej „Nasza Szkoła", Łódź) "#SloMo - warsztaty ze zwalniania tempa" – projekt złożony z zajęć interdyscyplinarnych, obejmujących zagadnienia związane ze sztuką filmową, montażem, improwizacją muzyczną i ruchową oraz filozofią powolności (“slow life”).
Grzegorz Nowak (Fundacja Słowem Pisane ) "Droga do gwiazd. Wakacyjne warsztaty modelarskie", Wieluń - to nowatorski projekt edukacyjny przeznaczony dla młodzieży, gdzie uczestnicy zajęć poszerzają swoją wiedzę z historii literatury, filmu czy sztuki w oparciu o zagadnienia związane z historią lotnictwa. Dodatkowo młodzież nabędzie kompetencje z zakresu aerodynamiki, fizyki, mechaniki, lotu, czy materiałoznawstwa.
Krzysztof Góralczyk (Dom Kultury w Łęczycy ) "Czy diabeł może płakać po spalonym kościele? – legendy o Borucie w animacji poklatkowej" – to cykl warsztatów z animacji poklatkowej. Dzieci i młodzież przygotują filmy na podstawie poznanych wcześniej legend o Diable Borucie, aby w ten sposób zgłębić i rozpropagować kulturę i tradycje ludowe Ziemi Łęczyckiej.

 

Realizacja zwycięskim projektów trwać będzie do połowy października 2020 r. Działania edukacyjne i animacyjne realizowane w ramach konkursu projektu realizowane będą zarówno w fizycznej przestrzeni publicznej (offline), jak i w Internecie (online).

Głównym celem programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 jest rozwijanie sieci współpracy instytucji, organizacji i osób prywatnych, zajmujących się animacją i edukacją kulturową.

Więcej informacji o projekcie Bardzo Młoda Kultura woj. łódzkie znajduje się na stronie www.bmklodzkie.pl. 

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021

 

Skomentuj [ 0 ]
14:45, 14.07.2020 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama





Popularne artykuły


Reklama




Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie




Ostatnio na forum

Więcej dyskusji





Najnowsze komentarze


Pogoda

Facebook





Najnowsze zdjęcia




© Copyright 2011-2024 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET