Poniedziałek, 29 listopada 2021 r., imieniny Błażeja, Saturnina, Fryderyka

Pogotowie Reporterskie

Pożyczka przez internet – to musisz o niej wiedzieć!

Pożyczka przez internet jest naprawdę wygodnym rozwiązaniem, kiedy potrzebujesz szybko środków na wymianę cieknącej pralki, opłacenie dziecku wycieczki szkolnej czy naprawę samochodu. Wnioskując o taki produkt, oszczędzasz czas i pieniądze. Wszystko załatwiasz bez wychodzenia z domu, a po zdalnym podpisaniu umowy środki są przesyłane na Twoje konto.

Pożyczka przez internet - co to jest? Na czym polega?

Pożyczka przez internet jest produktem finansowym, o który wnioskujesz z pomocą internetu. Aby uzyskać taką pożyczkę, trzeba wejść na stronę internetową wybranej firmy pozabankowej i złożyć wniosek.

Można to zrobić w dowolnym miejscu, a także bez zwracania uwagi na to, jaki jest dzień i godzina. Swoją aplikację można więc wysłać w dzień roboczy, weekend czy święto, w dzień albo w nocy. Wszystko zależy od tego, kiedy jest Ci wygodnie to zrobić. Warto mieć jednak świadomość, że wniosek o pożyczkę przez internet wypełnia się tak zwanymi "danymi wrażliwymi". Oznacza to, że musisz w nim wpisać swoje imię i nazwisko, PESEL, adres i numer dowodu osobistego. Aby nikt nie zajrzał Ci przez ramię i nie spisał tych informacji, lepiej wniosek wypełnić w domu, a unikać miejsc publicznych.

Co jest potrzebne do uzyskania pożyczki przez internet? Musisz mieć tylko dowód osobisty i urządzenie podłączone do internetu (telefon, tablet lub komputer).

Na czym polega cały proces? Najpierw musisz wybrać konkretnego pożyczkodawcę. Na jego stronie internetowej wybierz kwotę pożyczki i okres spłaty, który Cię interesuje. Na tym etapie otrzymasz szacunkowe koszty pożyczki przez internet, które zostaną ostatecznie potwierdzone po zbadaniu Twojej zdolności kredytowej.

Później wypełnij wniosek o pożyczkę. Należy w nim wpisać swoje dane osobowe i teleadresowe oraz te dotyczące uzyskiwanych dochodów. Po wysłaniu aplikacji firma pożyczkowa sprawdzi, jaką masz historię spłacanych zobowiązań (w Biurze Informacji Kredytowej) oraz czy nie figurujesz w rejestrze dłużników. Dodatkowo trzeba będzie wykonać przelew weryfikacyjny na 1 zł z Twojego konta bankowego. Ma on na celu tylko potwierdzenie danych, które zostały wpisane we wniosku. Cała suma zostanie Ci później zwrócona.

Później następuje sprawdzenie Twojej zdolności do spłaty pożyczki przez internet. Jeżeli masz pewne dochody, dane nadawcy przelewu się zgadzają i nie masz opóźnień w spłacie swoich aktualnych zobowiązań, to decyzja o przyznaniu finansowania najpewniej będzie pozytywna.

Dostaniesz taką informację SMS-em i mailem. Później również bez konieczności wychodzenia z domu podpisujesz umowę o pożyczkę przez internet, a środki są przesyłane na Twoje konto.

Do umowy zostanie dołączony także harmonogram spłat. Musisz się go trzymać i oddawać raty w terminie, aby nie musieć ponosić dodatkowych kosztów.

Czy pożyczka przez internet jest dla każdego?

Pożyczka przez internet nie jest dostępna dla każdego, ale naprawdę wiele osób może ją wziąć.

Po pierwsze, trzeba być w odpowiednim wieku. Po drugie, trzeba mieć stabilne dochody. Podczas udzielania pożyczek przez internet nie jest akceptowana oczywiście tylko umowa o pracę. Firmy uwzględnią także umowę zlecenie, umowę o dzieło, rentę czy emeryturę.

Po trzecie, nie można mieć zbyt wielu zobowiązań. Jeżeli raty dotychczasowych kredytów i pożyczek przeciążają Twój domowy budżet, to może się okazać, że nie masz szansy na uzyskanie kolejnych środków.

Po czwarte trzeba mieć pozytywną historię kredytową oraz nie figurować w rejestrze dłużników. To, jak spłacałeś swoje zobowiązania w przeszłości, to znak dla pożyczkodawcy, że kolejne będziesz spłacał terminowo lub nie. Brak opóźnień w spłacie zwiększa szansę na pożyczkę przez internet, zaś obecność w rejestrze dłużników ją przekreśla.

Gdzie najłatwiej dostać pożyczkę przez internet?

Każda firma, która ma w swojej ofercie pożyczki przez internet, ma swoje własne kryteria odnośnie do oceny zdolności kredytowej.

Dlatego tak trudno jest odpowiedzieć na pytanie, gdzie najłatwiej dostać pożyczkę przez internet. Jeżeli w jednym podmiocie otrzymasz decyzję negatywną, to nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby złożyć wniosek w innym. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać - nadmierna liczba zapytań wysyłanych do BIK może obniżać zdolność kredytową.

Co jest potrzebne do wzięcia pożyczki przez internet?

Aby uzyskać pożyczkę przez internet, potrzebujesz tylko dowodu osobistego oraz urządzenia z dostępem do internetu. We wniosku trzeba będzie podać numer konta bankowego, na które wpłyną środki pożyczki. Warto więc wcześniej zalogować się do swojej bankowości internetowej, aby mieć go pod ręką.

Czasami zdarza się tak, że do oceny zdolności kredytowej analitycy będą potrzebowali dokumentów dochodowych. Wtedy również trzeba je wysłać, aby wniosek o pożyczkę mógł być dalej brany pod uwagę. 

Artykuł sponsorowany

Skomentuj [ 0 ]
12:42, 24.11.2021 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Pogoda

Popularne artykuły


ReklamaNajnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie
Ostatnio na forum

Więcej dyskusji

Najnowsze komentarze

Najnowsze zdjęcia
© Copyright 2011-2021 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Projekt i wykonanie: PRO-NET