Ruszyła 22. edycja Szlachetnej Paczki
W sobotę 12 listopada o godz. 8:00 Szlachetna Paczka udostępniła internetową Bazę Rodzin, które czekają na pomoc w tym roku. Od tego dnia, przez kolejne cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, współpracownikami czy kolegami ze szkoły przygotować Paczkę ze wsparciem skrojonym na miarę potrzeb. Internetowa baza wciąż się powiększa – każdego dnia trafia do niej blisko 1000 nowych historii.
Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają w tym roku do tysięcy rodzin, dla których głód, chłód i strach o jutro to chleb powszedni. Wśród nich jest m.in. rodzina pani Elżbiety. Po rozstaniu z mężem, który nadużywał alkoholu, zajęła się samodzielnie dwoma synami. Była kucharką i choć żyli oszczędnie, nie głodowali. Wszystko zmieniło się, kiedy pani Elżbieta podupadła na zdrowiu. Dziś kobieta porusza się o kulach, o powrocie do pracy nie ma mowy, a budżet rodzinny skurczył się tak drastycznie, że po odliczeniu wydatków na mieszkanie i leki, zostaje im niecałe 7 zł dziennie na osobę. Teraz nie wystarcza im na podstawowe zakupy spożywcze. Marzenie chłopców? Piętrowe łóżko „żeby nie spać na podłodze, na rozkładanym materacu”.
– Trudy codzienności dotykają każdego z nas, ale są też tacy, którzy nie mogą liczyć na zaspokojenie najbardziej podstawowych potrzeb. Warto im pomagać, wspólnie ze Szlachetną Paczką – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które odpowiada za organizację Szlachetnej Paczki.
Darczyńcą przygotowującym Szlachetną Paczkę może zostać każdy. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę, której pomożesz w tym roku.
Dobro to wynik dzielenia
Pani Iwona miała dobre życie – do chwili, kiedy usłyszała diagnozę: rak. Mąż odszedł z dnia na dzień, zostawiając ją samotną, schorowaną, bez środków do życia. Pozostał jej jedynie piesek Czapi, który jest dla niej całym światem. Na ciepłe obiady stać ją rzadko, ale najskromniejszym posiłkiem potrafi podzielić się ze swoim przyjacielem – nawet jeśli to tylko woda z makaronem.
Niektórzy mają mniej, ale mimo to potrafią się dzielić – ciepłym posiłkiem, kubkiem gorzkiej herbaty, a czasem, gdy nie mają niczego więcej, swoją obecnością. W Szlachetnej Paczce jest wiele takich rodzin. Bo dzielenie się jest ludzkim odruchem. Jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś, kto ma mniej i mu pomóc.
– Potrafimy się dzielić. Pokazujemy to, gdy w trudnych momentach pomagamy sobie nawzajem. Nie myślimy o tym, ile mamy i czy dzieląc się, będziemy mieć mniej. Po prostu działamy. I teraz jest właśnie taki moment. Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki, w której na pomoc czeka wiele rodzin w pilnej potrzebie. Pozytywny wpływ na czyjeś życie, zmiana jego historii, daje ogrom radości. To najlepszy prezent jaki możemy podarować sami sobie – mówi Joanna Sadzik.
Ty też możesz wesprzeć najbardziej potrzebujących, takich jak pani Iwona, bo dobro to wynik dzielenia. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę.
Jak zrobić Paczkę?
To proste! Zbierz bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotujcie Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. W ubiegłej edycji jedną Paczkę robiło średnio 31 osób. Przygotowując ją w gronie współpracowników, znajomych czy domowników, dużo łatwiej jest skompletować niezbędne produkty i podzielić się z potrzebującymi z najbliższej okolicy, którzy mają w życiu trudniej.
Potrzebujesz więcej informacji? Znajdziesz je tutaj: www.szlachetnapaczka.pl/poradnik-darczyncy/. Możesz też zadzwonić na infolinię Szlachetnej Paczki, która jest dostępna siedem dni w tygodniu, w godzinach od 9:00 do 20:00. Wystarczy zadzwonić pod numer: 12 333 78 00.
Oglądaj na żywo – Otwarcie Bazy Rodzin Szlachetnej Paczki
12 listopada o godzinie 17.00 w kanałach social media Szlachetnej Paczki (Facebook, YouTube, Twitter) oraz na www.rmf24.pl internauci będą mogli zobaczyć transmisję live z oficjalnego rozpoczęcia kolejnej edycji programu.
W trakcie live’a przeprowadzone zostaną rozmowy z wolontariuszami, pracownikami, darczyńcami oraz ambasadorami Paczki. Poznamy poruszające historie rodzin, które czekają na wsparcie w tym roku i wiele więcej.
Przyłącz się do Paczki!
W tym momencie w Szlachetnej Paczce działa już ponad 7 tys. wolontariuszy, a będzie ich więcej. Wolontariusze odwiedzają rodziny, poznają ich historie oraz potrzeby, niosąc nadzieję i siłę do zmian – bo Paczka to nie tylko wsparcie materialne. Potrzebujący zyskują także radość, uwagę, zrozumienie i nadzieję wyjście z trudnej sytuacji.
W tym roku Szlachetna Paczka chce odwiedzić ponad 20 tys. rodzin w ponad 620 lokalizacjach w całej Polsce. W ponad 70 z nich program jest organizowany po raz pierwszy lub po latach nieobecności. Opublikowana przez Paczkę internetowa baza z historiami wciąż się powiększa –każdego dnia trafia do niej blisko 1000 nowych opisów. Jeżeli chcesz pomóc rodzinie z najbliższej okolicy, ale w obecnej chwili nie ma takiej w bazie, warto wrócić do niej w kolejnych dniach.
Ty też możesz stać się częścią mądrego wsparcia, które ma realny i pozytywny wpływ na życie konkretnych rodzin z najbliższej okolicy! Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę.
Tegoroczną edycję Szlachetnej Paczki jak co roku wspierają także partnerzy biznesowi. Partnerem strategicznym Szlachetnej Paczki od 5 lat jest Bank BNP Paribas, który realizuje największy program wolontariatu pracowniczego w Paczce. Partnerami głównymi programu są również: Allegro, Biedronka i bp.
Medialnie Szlachetną Paczkę wspierają: Onet, RMF FM, TVN, TVN24.
- Skomentuj [ 2 ]
- 12:40, 14.11.2022 r.
Wasze komentarze
Kaśka @ 18:49, 14.11.2022r. IP: *
Ja bym zgłosiła obecną dyrektor MGOPS w Łasku bo jest biedna nie pomaga a jak znajoma mówiła jej mąż chodzi po rynku i podjada nawet się nie spyta czy może tu sliweczkę tam gruszeczkę
Do Kaśka @ 06:02, 15.11.2022r. IP: *
A co ty w tym widzisz dziwnego? Skoro szef tego bałaganu, który kosi ze 20 tys. miesięcznie, bezwstydnie i bezczelnie jedzie, pardon, jest wieziony na drugi kraniec kraju do Karpacza w podartych, dziurawych butach i tam te buty wywala na widok przed kamery, a ty się dziwisz jakiejś urzędniczce w terenie?
Dodaj komentarz
Reklama





Popularne artykuły
- Jubileuszowy 10. Festiwal Róży (zdjęcia i video)
- Podziękowania z CSiR w Łasku
- 10. Festiwal Róż w Łasku na antenie TVP3 Łódź
- ZUS: jesteśmy przygotowani do wypłaty renty wdowiej od 1 lipca
- 10. Festiwal Róż – utrudnienia w ruchu
- Łask. Odeszli do wieczności
- Stracił panowanie nad motocyklem
- Weź mapę, wsiadaj do kajaka i na rzekę
- Ostrzeżenie przed upałem
- Spotkanie „Cyfryzacja zasobów geodezyjnych”
Reklama


Najnowsze ogłoszenia
- Kostka brukowa wokół pomników
- LETNISKO
- Wynajmę garaż
- Do wynajecia
- Toyota Yaris , benzyna, 2024 r, jak nowa
- Spszontanie
- Działki budowlane
- Stróżówka Portiernia Ochrona Wartownia Budka Parkingowa Pawi
- Skuter Aprilia Sonic 50 2T 2003r
- Mini Piła Akumulatorowa Imoum 2x Aku Mocna Lekka Mała Zestaw
Przeglądaj
Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Ostatnio na forum
- Jak zmienia się nasze miasto
- Szukam lokalnego korepetytora
- Podziękowanie
- Witam wszystkich, szukam lokalnego korepetytora
- Przerwy w oświetleniu ulic.
- Łohojsk nie powinien być już miastem partnerskim dla Łasku
- Zima,zima
- F16
- Czy mógłby ktoś wyjaśnić co z remontem drogi nr 473,cz będzie rondo w Bałuczu.
- Gdzie na bezpieczne zakupy
Więcej dyskusji
Najnowsze komentarze
- No fakt nie byłożle,ale... ceny róż kosmiczne. Nawet ,,głupie,,aksami
tki, Teraz koszt produ - No proszę! A tyle było gadania na poprzednią naczelnik, że kasa wydana na modernizację a operat
- A ja jestem za zlikwidowaniem likwidacji.
- Zgadzam się Zlikwidować jarmark albo zrobić tylko wieczór koncertów na jednej scenie Święt
- Nie wiem czy za organizację Jarmarku Łaskiego i Festiwalu Róż odpowiada ta sama osoba bo pierwsz
- Najlepiej, to wychodzi im, jazda po Łaskowskim Rynku -tak z 50 okrążeń na Wieczór -wyjedzie na
- Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem,
- Na tych koleinach nic dziwnego że się przewrócił. Oczywiście władza nie przyzna się do błęd
- Zastanawiające jest jak powiat kontroluje wydawanie pieniędzy na geodezję w Łasku. W 2023 odbył
- W trakcie kursu nauki jazdy instruktor zadaje kursantowi pytanie kontrolne: - Dojeżdżasz do klasy
Pogoda
Najnowsze zdjęcia
-
10. Festiwal Róży w Łasku
-
Święto Truskawki 2025 - część 1 (niedziela)
-
Święto Truskawki 2025 - część 4
-
Święto Truskawki 2025 - część 3
-
Święto Truskawki 2025 - część 2
-
Święto Truskawki 2025 - część 1
-
Walne zebranie delegatów Łaskiej Spółdzielni Mleczarskiej
-
III Piknik Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Łaskiego
-
Maturzyści z LO w Kolumnie zakończyli rok szkolny
-
Kwietna łąka Młodzieżowej Rady Miejskiej