Środa, 15 października 2025 r., imieniny Jadwigi, Teresy, Zoriana

Pogotowie Reporterskie

Z Łasku do Teodorów już wkrótce szybciej i bezpieczniej

 

Już niebawem podróż z Łasku do Teodorów stanie się nie tylko szybka, ale przede wszystkim bezpieczna. Obecnie trasę rowerem można pokonać w zaledwie dziewięć minut, jednak wkrótce zmodernizowana droga wojewódzka nr 473 zapewni komfort i bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom – zarówno kierowcom, jak i rowerzystom.

Podczas spotkania w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Łodzi pojawiły się bardzo dobre wiadomości dotyczące tej długo wyczekiwanej inwestycji. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 473 na odcinku Łask – Teodory znajduje się już na ostatnim etapie formalności – trwa procedura związana z uzyskaniem decyzji ZRID (zezwolenia na realizację inwestycji drogowej).

Oznacza to, że ZDW w Łodzi jest o krok od uzyskania zielonego światła dla rozpoczęcia prac budowlanych.

Według zapowiedzi, przetarg zostanie rozstrzygnięty jeszcze w 2025 roku, a pierwsze roboty budowlane ruszą na początku 2026 roku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na koniec 2027 roku.

Nowa trasa z Łasku do Teodorów zyska zupełnie nową jakość – nie tylko w zakresie komfortu jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwa.

Co obejmuje inwestycja?

- budowę ścieżki rowerowej,

- przebudowę i modernizację skrzyżowań,

- montaż nowego oświetlenia ulicznego,

- wykonanie chodników dla pieszych,

- nową nawierzchnię drogową,

- system odwodnienia trasy.

Dzięki tej inwestycji droga łącząca Łask z Teodorami stanie się nowoczesna, bezpieczna i przyjazna dla wszystkich użytkowników. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców regionu, którzy od lat czekali na poprawę infrastruktury na tym odcinku.

 

 

Skomentuj [ 5 ]
13:30, 15.10.2025 r.

Powrót do strony głównej


Wasze komentarze

P @ 16:55, 15.10.2025r. IP: *.*.41.189

No to trzy lata albo i cztery wahadła, albo i trzech...

Adam @ 17:19, 15.10.2025r. IP: *.*.132.175

Na razie mamy przedsmak kładzenia bodajże kanalizacji pomiędzy Przylesiem a Ostrowem. Trzy tygodnie temu zdjęto 1/3 asfaltu na długości jakiegoś kilometra. Po czym chyba trzy dni pracowała ekipa na długości może 100 metrów, a od tej pory nie ma tam ani żywej duszy. Planowanie level master.

Wioleta @ 19:30, 15.10.2025r. IP: *.*.178.217

Świetnie. Znów zarobi producent żółtych barierek, a my nigdzie nie dojedziemy.

Kierowca @ 20:39, 15.10.2025r. IP: *.*.215.28

Wiola trafia w punkt, remonty są potrzebne ale nie dziwactwa drogowenjakich dokonano choćby w Pruszkowie. Po drugie są chyba gorsze odcinki dróg wojewódzkich niż ten. Wystarczy zobaczyć skrzyżowanie obok Kauflandu jakie tam są koleiny, chociaż z drugiej strony patrząc na to co zrobili na skrzyżowaniu z 9 maja to chyba lepiej żeby tego nie ruszali. Z Al. Niepodległości można było zrobić bezkolizyjny skręt w stronę pizzeri Wenecja, zamiast tego z 2 pasów zrobiono 1 żeby ograniczyć płynność ruchu. O drodze do Okupa nie wspominając, nie była remontowana z Orchowa od dziesięcioleci. Dopiero przed Okupem wymieniono kawałek ale na wysokości Mikołajówka są duże nierówności.

Gg @ 21:33, 15.10.2025r. IP: *.*.32.103

Dobra droga to będą ja przebudowywać żeby zrobić drogę dla rowerów. Efekt to lata utrudnień. A no taka 482 jest w katastrofalnym stanie. Do tego wiecznie chodzący nieprawidłowo piesi. Przydałby się chodnik. Ale co tam. Tego nikt nie rusza. Co za debile tam siedzą bo inaczej nazwać takich ludzi nie można.

Dodaj komentarz




Redakcja serwisu ŁaskOnline.pl nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne artykuły

Reklama

Reklama
Reklama

      

Najnowsze ogłoszenia

Przeglądaj

Dodaj ogłoszenie bezpłatnie

Reklama

Ostatnio na forum

Więcej dyskusji


      

Najnowsze komentarze

Pogoda

Facebook

Najnowsze zdjęcia

© Copyright 2011-2025 LaskOnline.pl - Codzienna Gazeta Internetowa

Realizacja: PRO-NET